Yaz Kuran Kursları Arası Futbol Turnuvası Sona Erdi

Karamürsel’de Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında uygulamaya konulan proje kapsamında “Yaz Kuran Kursları Arası Futbol turnuvası” sona erdi. 34 derece sıcağın altında yapılan tören herkesi bunalttı. Karamürsel’de Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında uygulamaya konulan proje kapsamında “Yaz Kuran Kursları Arası Futbol turnuvası” Karamürsel Futbol Sahasında 14 farklı camide açılan kurslardan oluşan 14 takımın katılımı ile yaklaşık 20 gün süren ‘Yaz Kuran Kursları Arası Futbol Turnuvası’ yapılan ödül töreni ile sona erdi. 14 takımdan oluşan yaklaşık 20 süren turnuvanın sonunda Bağlar Başı Camii 1., Mürselpaşa Camii 2. Kayacık Camii 3. ve Fatih Mesciti de 4. oldu.

Yaz Kuran Kursları Arası Futbol Turnuvası Sona Erdi Spor

Yaz Kuran Kursları Arası Futbol Turnuvası Sona Erdi

 

Karamürsel’de Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında uygulamaya konulan proje kapsamında “Yaz Kuran Kursları Arası Futbol turnuvası” sona erdi. 34 derece sıcağın altında yapılan tören herkesi bunalttı.

 

Karamürsel’de Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında uygulamaya konulan proje kapsamında “Yaz Kuran Kursları Arası Futbol turnuvası” Karamürsel Futbol Sahasında 14 farklı camide açılan kurslardan oluşan 14 takımın katılımı ile yaklaşık 20 gün süren ‘Yaz Kuran Kursları Arası Futbol Turnuvası’ yapılan ödül töreni ile sona erdi.

 

14 takımdan oluşan yaklaşık 20 süren turnuvanın sonunda Bağlar Başı Camii 1., Mürselpaşa Camii 2. Kayacık Camii 3. ve Fatih Mesciti de 4. oldu.

 

Karamürsel Futbol Sahasında düzenlenen ödül töreninde dereceye giren takım oyuncularına madalyalarını ve kupalarını törene katılan Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintiman, Kocaeli Spor Şube Müdürü Engin yaşar, Karamürsel İlçe Müftüsü Yılmaz Küçük ve Karamürsel gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Sedat Karakaş verdi.

Törende konuşma yapan Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Muzaffer Çintiman yaptığı konuşmada; ‘Camilerde eğitim gören çocukların kaynaşması ve enerjilerin daha verimli değerlendirilmesi için başlatılan ‘Camiden Sonra Spora’ futbol turnuvasında gençlere sporu sevdirmek diyen Çintiman şöyle devam etti, Kuran kursuna giden öğrencilerin spora karşı ilgilerinin memnuniyet verici kuran kursuna giden öğrencilerin spora teşvik edildiğini belirterek, bu tür sportif organizasyonların gerçekleşmesinde emeği geçen ve katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum dedi. söyledi.

 

Karamürsel İlçe Müftüsü Yılmaz Küçük ise; ‘öğrenciler hem kursta Kur’an’ı Kerim öğreniyor hem de spor yaparak eğleniyorlar’ dedi daha sonra turnuvada dereye giren caminin öğrencilerine madalyaları ve kupaları verildi.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom