Karamürselli Boşnaklar Pita Teferiç Şenliklerini iptal etti

Bu yıl 14'üncüsü düzenlenmesi beklenen Boşnak vatandaşların geleneksel Pita Teferiç Şenlikleri, son günlerde artan terör olayları ve Türkiye’nin dört bir tarafından gelen şehit haberleri nedeniyle iptal edildi.

Karamürselli Boşnaklar Pita Teferiç Şenliklerini iptal etti Karamürsel Haber

Bu yıl 14’üncüsü düzenlenmesi beklenen Boşnak vatandaşların geleneksel Pita Teferiç Şenlikleri, son günlerde artan terör olayları ve Türkiye’nin dört bir tarafından gelen şehit haberleri nedeniyle iptal edildi. 

 

Geleneksel olarak son 13 yıldır düzenlenen etkinliğe ortalama katılım yaklaşık 7 bin kişi civarındaydı. Boşnak geleneklerinin yaşatıldığı şenlik, ertelenmesi gündemde olmadan bu yıl kesin olarak yapılmayacak.


Şenliklerin iptal olması ile ilgili bilgi veren Karamürsel Bosna Hersek Türkleri Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Erhan Yılmaz, “Bu yıl 14’ üncüsünü düzenlemek istediğimiz Pita Teferic Şenliğimizi halkımızdan gelen yoğun talep üzerine belediyemiz ve yönetim kurulumuzun dün akşam yaptığı toplantı neticesinde ülkemizde artan şehit haberleri nedeniyle iptal etmiş bulunmaktayız. Milletimiz üzgünken şenlik yapmayı düşünmedik. Milletimizin başı sağ olsun” ifadelerine kullanıldı.

 

 

Kaynak:https://www.facebook.com/karamursel.son.dakika/manager/messages/?mercurythreadid=user%3A100006104356003&threadid=100006104356003&folder=inbox

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom