Kocaeli Valisi Karamürsel'in sorunlarına el attı

Kocaeli Valisi Karamürsel'in sorunlarına el attı 12 ilçede yapılması planlanan değerlendirme toplantılarının dördüncüsü Karamürsel İlçesinde, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun başkanlığında gerçekleştirildi. Vali Hasan Basri Güzeloğlu Karamürsel’e yapılacak bütün projeler yerinde ve olumlu projeler bunun için bende destekçiniz olacağım dedi.

Kocaeli Valisi Karamürsel'in sorunlarına el attı Karamürsel Haber

Kocaeli Valisi Karamürsel’in sorunlarına el attı

12 ilçede yapılması planlanan değerlendirme toplantılarının dördüncüsü Karamürsel İlçesinde, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun başkanlığında gerçekleştirildi. Vali Hasan Basri Güzeloğlu Karamürsel’e yapılacak bütün projeler yerinde ve olumlu projeler bunun için bende destekçiniz olacağım dedi.

Altın Kemer Kültür Merkezinde Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun başkanlığında düzenlenen toplantıya; Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, ilçe jandarma komutanı Yüzbaşı Sadık Eroğlu, ilçe emniyet müdürü Coşar Özer, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç, Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kemal Kaya, İl ve ilçe daire müdürleri, Karamürsel Meslek Yüksek Okulu ve Gazanfer Bilge Meslek Yüksek Okulu ile Barbaros Denizcilik Yüksek Okulu Yöneticileri, Siyasi Parti Temsilcileri, Muhtarlar, sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, toplantıda yaptığı konuşmalarında; “Toplantıya başlarken son günlerde yaşanan terör saldırıları sonucunda hayatını kaybeden, devletimizin bekası, milletimizin birlik ve beraberliği uğruna şehit olan bütün aziz şehitlerimize ve 1999 yılında yaşanan deprem felaketinde hayatını kaybeden tüm deprem şehitlerimizi rahmetle anarak, ailelerine başsağlığı dileğinde bulundu.

Türkiye’nin gelecek büyük yürüyüşünde her yanı ve yönüyle kalkınmasında, gelişmesinde çok büyük katkısı ve çok büyük bu anlamda zenginliği olan Kocaeli’mizin her köşesine, her kişisine, her meselesine ulaşmak, her ilçesinde böylesi değerlendirme toplantılarıyla sizlerle birlikte buluşmak, yöneten ve yönetilen ilişkisini karşılıklı, sağlıklı sürdürülebilir ve anlamlı kılmak. Şüphesiz ister atanmış, ister seçilmiş tüm sorumluluk mevkiindeki hepimizin tek bir amacı var. Oda milletimize hizmet etmek, milletimizin beklentilerini karşılamak, tüm hizmetlerde kamu hizmet kalite ve kapasitesini daha iyiye taşımaktır.

Bu amaç çerçevesinde, bu hedef doğrultusunda hepimizin çabası, katkısı, heyecanı ve desteğiyle güzel bir gelecek hem inşaa etmek, hem de hazırlamak. Karşılıklı iletişim halinde kararlar alacağız. İlçede yapılan ve yapılacak olan projeler var. Bunları tek taraflı değil, mahalle muhtarlarımızın fikirlerini alarak yapacağız. Valilik olarak kaymakamlıkları ve belediyeye gönderdiğimiz yazıyla, her projemize muhtarlarımızı da dahil ediyoruz. Her türlü projede bundan sonra muhtarların fikirleri alınacak.

Karar alırken mahallelerimizde yaşayan insanlarımızın temsilcileri olan muhtarlarımızın dilek, istek beklenti ve önerilerini karar sürecimize konu etmeliyiz. Aldığımız kararı nihai karar olarak ilan etmeden muhtarlarımızla da paylaşalım. Onun gözüyle de meseleyi değerlendirip, belki de olması gerekeni hep birlikte yapalım. Benim yönetim anlayışımda halka dayalı, halkın beklentilerine dayalı bu akış ve karşılıklılık çok önemli bir yer tutar. Hükmeden değil, hizmet eden, tek yanlı karar alıp bildiren değil, karşılıklı istişare ederek en doğrusunu alma gayretiyle ortak bir akıl, heyecan, ruhla o kararı alan bir bakış açısı. Bu konuda bu salonda bulunan 27 muhtarımızdan başlayarak Karamürsel’de siyasi partilerimizin başkanları, esnaf temsilcilerimiz, sivil toplum temsilcilerimiz bizim için çok önemlidir. Bu toplantı aslında temsil gücü çok yüksek olan sizlerin Karamürsel’de devam eden, beklenilen, sorun olarak görülen her konunun bize aktarıldığı bir platform.

Yaklaşık 1 ay evvel bir genelge yayınlayarak, Kaymakamlıklarımıza, Belediyelerimize gönderdik. Yapılacak, kararlaştırılacak, hem kararlaştırma sürecinde olan, hem de kesinleşmiş olan yatırımları, bilgileri muhtarlarımıza da gönderin dedik. Yönetim karar aldığında, mahalle muhtarının bundan haberinin olmadığını gördük. Böyle bir şeyi kabul etmemiz mümkün değil. Mahalle muhtarımızdan başlayarak, bu noktadaki seçilmiş, atanmış sivil, sosyal, siyasi partilerimizin temsilcisi konumundaki herkesin yönetim sorumluluğuna katkısını istiyoruz. Dedi.

Yüzde yüz istiyorum

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Karamürsel’de ilkokul öncesi eğitimin yüzde 51 olduğu bilgisini aldığı Karamürsel Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır’ın bunun nedeni sorarken bunu kabul etmiyorum bunun yüzde yüze çıkartılması için çalışmalarını ona göre yapılması talimatını vererek bu konunda takipçisi olduğunu belirti.

Fakülte Binası için Karayollarından anlaşma sağlanacak

Karamürsel’de 4 Yıllık Denizcilik Fakültesi için Karamürsel’in çıkışında Karayollarına ait olan 7500m2’lik yerin fakülteye verilerek buraya Denizcilik Fakültesi yapılması için gerekli girişimlerinin yapılması konusunda destek olacağım diyen Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Denizcilik Fakültesinin önemini değerlendirerek Karamürsel’e çok yakışacağını bunun içinde destek olacağını belirtti.

İlçe Tarım hiç uğramıyor

Karamürsel İhsaniye Mahallesi (Köyü) muhtarı Enver Güzel, Valiye Hasan Basri Güzeloğlu'na Karamürsel İlçe tarım Müdürlüğü var ama köyümüze hiç uğrayan yok bu konuda şikayetçiyiz dedi.

Ambulanslar yetersiz

Karamürsel’de 112 Acil Ambulansların yetersiz olduğunu konusunda soruya karşılık 112 ambulans sayısını 2 adet olduğu belirtilmesi üzerine yaz aylarında artan nüfusa karşılık Karamürsel’e ambulansların daha da artırılması konusunda araştırma yapılması gerektiğini bunun içinde çalışma yapılacağı belirtildi.

1 Eylülde Bütün okulların eksileri bitirilecek temizliği bitecek

Karamürsel İlçe Milli Eğitim Müdürüne talimat veren Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Karamürsel’deki bütün okulların 1 Eylülde tamiri eksikleri ve temizliği yapılarak teslim edilecek, hiçbir nedenle bu olmadı bu yetişme kabul etmiyorum diyen Güzeloğlu bunun içinde mahalle muhtarlarının da takipçi olmalarını istedi.

İmam Hatip Ortaokulunun bahçesine cami projesi

4 Temmuz Mahallesine yapılacak olan İmam Hatip Ortaokulu projesine ek olarak Karamürsel belediye Başkanı İsmail Yıldırım bu okulun bahçesine bir cami yapılması konusunda destek isterken burada bir cami ihtiyacının olduğunu bunu da buraya yapılacak cami ile hem vatandaşlar hem de öğrencilere büyük fayda olacağı belirtildi.

İtfaiyeye yeni yer

Şu anda Kayacık Mahallesi eski SSK Hastanesinin bahçesinde bulunan Karamürsel İtfaiyesinin buradan taşınarak 4 Temmuz Mahallesi Karamürsel Futbol Sahasının girişine yapılması aynı zamanda hem dere ıslahı hem de sporcuların soyunma odalarının yenilenmesi konusunda validen, bu konuda destek istenirken buradaki sorunun en kısa zamanda halledilerek bu projenin yapımı için hiç bir engelin olmadığı belirtildi.

Tepeköy’e ışıklı kavşak

Karamürsel belediye Başkanı İsmail Yıldırım Tepeköy’ün en büyük sorunlarından biri olan Tepeköy’e girişi ve çıkışı konusunda büyük sıkıntı yaşabndığı bunun içinde yapılan projeyei Karayollarının engellediği belirterek bu konuda vali Hasan Basri Güzeloğlun’dan destek isteyerek Karayolları Şeflerinden Alpaslan Savaş’ın yaptığı açıklamada buraya ışıklı kavşağın olamayacağı viraj olduğu için sıkıntı oldu söylemesi üzerine Ulaşlı ve Halıdere arasında Roman mezarının önüne yapılan ışıklı kavşağı örnek gösteren İsmailş Yıldırım buradaki virajın daha etkili olduğunu belirterek Tepeköy’e bu ışıklı kavşağın olması konusunda ısrarcı olduğunu belirterek biz karayollarından yaptığımız projeye onaylayarak ışıklı kavşağı biz yaparız dedi.

Karayolları Şeflerinden Alpaslan Savaş, aynı zamanda Karamürsel’in merkezinden geçen D-130 Karayolun 2,5 kilometrelik beton yolundan sıkıntı yaşandığını bunun içinde önümüzdeki günlerde bu betonun kazılarak üzerine iki kat asfalt atılması projesinin önümüzdeki günlerde faaliyete geçeceğini de belirtti.

Hükümet Binasını yıkalım

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım Karamürsel Hükümet Binasının eskisi gibi olması konusunda Vali Hasan Basri Güzeloğlun’dan destek isteyerek izin verin burayı yıkalım yerine eski binayı yaparak Karamürsel’in tarihini canlı tutalım diyen Yıldırım, ayrıca Karabali Cami ve Küllüyesinin de projesini anlatarak burasının kent meydanı olarak düzenlenerek halkın hizmetine sunacağız dedi.

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, tarihimizi yıkarak yerlerine yeni binalar konturmuşuz bu binalar tarihin kanıtları yaşantıları neden yıkılıyor bilmiyorum, en azından Ereğli’deki tarihimizi koruyarak burada bulunan tarihi yapılarımıza sahip çıkalım dedi.

Eski Karamürsel Belediye binasının önüne iskele

Sahilde bulunan eski belediye binasının restorasyon yapılarak tekrar düzenlendiği bilgisini alan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, bu binanın önünde iskele olduğunu Atatürk’ün Karamürsel’e geldiğinde buraya gemisinin yanaştığını bunun içinde buraya bir iskele konularak eskiyi burada canlandırmanın daha da olumlu olacağını belirten Güzeloğlu, bunun için Karamürsel Belediye Başkanına bu konuda Samsunda Valilik yaptığı dönemde bunun gibi bir çalışma yaptığını belirterek buradan örnek alınabileceğini de belirtti.

Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun konuşmasının ardından Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç, Karamürsel ilçesinde yapımı devam eden yatırımlar ile ilgili sunumlarından sonra Vali Hasan Basri Güzeloğlu, katılımcıların istek ve taleplerini dinleyerek, gereğinin yapılması hususunda ilgili kurumları talimatlandırdı.

Toplantının ardından Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Valimiz Sayın hasan Basri Güzeloğlu’na günün anısına Karamürsel Kadırgasının olduğu bir tablo takdim etti.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom