Yayalar Yolda, Araçlar Kaldırımlarda!

Yayalar Yolda, Araçlar Kaldırımlarda! Karamürsel’de cadde ve sokaklarının araçlarla dolup taştığı yetmezmiş gibi, araçlar artık kaldırımlara bırakılıyor. Cadde ve sokaklarının araçlarla dolup taştığı yetmezmiş gibi Karamürsel'de araçlar artık kaldırımlara bırakılıyor. Trafiği tıkayan sürücüler yayaların kullandığı alanlara da rastgele araçlarını koyarken ilçe genelinde yürümek git gide zorlaşıyor. Bir üstüne esnafların kaldırımlara çıkarttıkları malzemeler eklenince vay vatandaşın haline. Engelli yürüyüş alanlarının, kaldırımların, yolların rastgele parklarla işgal edildiği Karamürsel'de olaya çözüm getirmesi bekleniyor…

Yayalar Yolda, Araçlar Kaldırımlarda! Karamürsel Haber

Yayalar Yolda, Araçlar Kaldırımlarda!

Karamürsel’de cadde ve sokaklarının araçlarla dolup taştığı yetmezmiş gibi, araçlar artık kaldırımlara bırakılıyor.

Cadde ve sokaklarının araçlarla dolup taştığı yetmezmiş gibi Karamürsel'de araçlar artık kaldırımlara bırakılıyor. Trafiği tıkayan sürücüler yayaların kullandığı alanlara da rastgele araçlarını koyarken ilçe genelinde yürümek git gide zorlaşıyor. Bir üstüne esnafların kaldırımlara çıkarttıkları malzemeler eklenince vay vatandaşın haline. Engelli yürüyüş alanlarının, kaldırımların, yolların rastgele parklarla işgal edildiği Karamürsel'de olaya çözüm getirmesi bekleniyor…

Karamürsel'de park, otopark ve trafik sorunu her geçen gün daha büyük bir sorun olmaya devam ediyor. Dar sokaklar trafiği kilitlemeye devam ederken park sorunu kaldırımların işgal edilmesine kadar vardı. Sürücüler araçlarını park edecek yer aramak yerine kaldırımları park alanı olarak seçmeye başlarken vatandaşlara adeta yürüyecek yol kalmadı. Bu durum yayaları rahatsız ederken, araç sürücülerinin gelişi güzel yaya kaldırımlarına ve kapı önlerini park alanı olarak seçmesi sıkıntı yaşatıyor.

Bu duruma yayalar tepki gösterirken, kaldırımlara gelişi güzel araç parkları nedeniyle kaldırımlarda yürüyemediklerini belirtiyor. Özellikle ara sokaklarda park yeri aramak yerine sürücüler araçlarını kaldırımlara park ediyor. Yayalar bu durumdan rahatsız olurken, kaldırım işgalleri konusunda yetkililer sessiz. Yetkililer zaman, zaman kaldırımların işgal edilmesine engel olması sorunu çözmezken, araç parkları ise yayaları zor durumda bırakıyor. Yayalar, denetimlerin zaman, zaman değil, her zaman yapılması gerektiğini ve kurallara uymayanlara cezai işlem uygulanmasını bekliyor.

Karamürsel’in hemen, hemen tüm ara sokaklarında yayaların yürümesi için yapılan kaldırımlara sürücüler araçlarını park ederek, kaldırım yerine otopark görüntüsü oluşturuyor. Belediye tarafından araçların park etmemesi için konulan dubaların üzerlerine çıkarak park eden sürücülere izin verilmesi. Bir yangın'da yada Ambulansın hastasına ulaşmasında bu parklar nedeniyle çok büyük sıkıntılar yaşanacağı gün ve gün ortada olmasına karşılık hiçbir önlem alınmaması şaşırtıyor.

Tüm bunlar yaşanırken, vatandaşlar ise Karamürsel Emniyetinden ve Karamürsel Belediyesi zabıta ekiplerinin konuyla ilgili çalışma yapmasını istedi. Vatandaşların kaldırımlarda rahatça yürüyebilmelerini sağlamak ve kaldırım işgalinin önüne geçmek için Karamürsel Emniyeti ve Karamürsel Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından başlatılan çalışmalar şuana kadar sonuç vermedi. Kaldırımlara gelişi güzel araç parkları ve de esnafların sattıkları ürünlerini koymalarından dolayı kaldırımlarda yürüyemediklerini söyleyen vatandaşlar, ara sokakların otoparklara dönüştüğünü yetkililerinin bu soruna çözüm bulmasını ve cezai işlem uygulaması gerektiğini belirtti.

Kaldırımların yayaların rahat yürümesi için yapıldığını söyleyen vatandaşlar, ancak kaldırımların esnaf ve araç sürücüleri tarafından işgal edildiğini belirtti. Vatandaşlar, “Artık araçlar bile kaldırımlara park ediliyor. Bırakın kaldırımda yürümeyi evimize girmek yada çıkmalarda zorluk çekiyoruz. Otobüsler, Kamyonların park etmesi çok rahatsızlıklar veriyor. Yetkililer neden kayıtsız kaldığını ise anlamıyoruz. Umarım bu tür sıkıntılara yetkililer çözüm bulur. Bu tür görüntüler ilçemize yakışmıyor. İlçenin otopark sorunu çözüm bulursa bu tür görüntüler de ortadan kalkmış olur” deniliyor.

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom