Hürriyet bu seferde Karamürselli köylülere sahip çıktı

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, tarlalarına domuzların dadanmasına rağmen av yasağı nedeniyle mağdur olan Karamürsel çiftçinin yanındaydı CHP Kocaeli milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Karamürsel’deydi. Karamürsel ilçe Başkanı Şinasi Yazar ve Karamürsel Belediyesi Meclis üyeleri Orhan Tanış, Celal Yönet ile beraber ilçenin Yalakdere, Fulacık ve Çambidi Köyleri’nde vatandaşlarla buluşan Hürriyet onların sorunlarını dinledi. Hürriyet ayrıca geçtiğimiz hafta hayatını kaybeden Yalakdere Muhtarı Nail Çakır’ın ailesine de taziye ziyaretinde bulundu.

Hürriyet bu seferde Karamürselli köylülere sahip çıktı Karamürsel Haber

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, tarlalarına domuzların dadanmasına rağmen av yasağı nedeniyle mağdur olan Karamürsel çiftçinin yanındaydı

CHP Kocaeli milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Karamürsel’deydi. Karamürsel ilçe Başkanı Şinasi Yazar ve Karamürsel Belediyesi Meclis üyeleri Orhan Tanış, Celal Yönet ile beraber ilçenin Yalakdere, Fulacık ve Çambidi Köyleri’nde vatandaşlarla buluşan Hürriyet onların sorunlarını dinledi. Hürriyet ayrıca geçtiğimiz hafta hayatını kaybeden Yalakdere Muhtarı Nail Çakır’ın ailesine de taziye ziyaretinde bulundu.

 

MUHTARIN AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİ

Karamürsel ziyaretlerinde ilk olarak Yalakdere’ye uğrayan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, geçtiğimiz hafta geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Nail Çakır’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Çakır Ailesine başsağlığı dileklerini ileten Hürriyet, daha sonra Fulacık Köyü’ne geçti. Burada köylülerle uzun süre sohbet etme imkanı bulan Hürriyet köylülerin sorunlarını dinledi. Karamürsel köylerinde programına devam eden Hürriyet, son olarak Çamdibi Köyü’ndeydi. Burada konuşan köylüler yıllar önce köylerinde doğaya keklik salınarak av yasağının başladığını ancak şu anda hiçbir kekliğin kalmadığı halde tarlalarına dadanan domuz ve çakallara karşı bir önlem alamadıklarını söyledi.

 

TARLALARA DOMUZLAR DADANDI

Açıklama yapan köylüler, “Av yasağı nedeniyle ürünlerimize karşı vahşi hayvanların saldırıları arttı. Ortada keklik kalmadı ama av yasağı devam ediyor. Salatalık, biber, çilek ve karpuz gibi ürünlerimiz telef oluyor. Konuyla ilgili olarak dilekçe vermediğimiz kurum kalmadı. Av yasağı olduğu için de ne domuz avlayabiliyoruz ne de çakal. Bölgemizde yaban domuzu popülasyonu da arttı” dedi. CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ise konuyla ilgili kaymakamlıkla görüşeceklerini dile getirerek, çiftçinin korunmasının esas olduğunu dile getirdi. Hürriyet, “Burada insanlarımız bir şekilde mağdur edilmiş. Ortada bir keklik kalmamasına rağmen ürünleri hayvanların saldırısına uğramış. Kaymakamlıkla görüşerek sorunun çözülmesini sağlayacağız” dedi. 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom