KARAMÜRSEL İLK HACI ADAYLARINI UĞURLADI

Diyanet İşleri Başkanlığı kontenjanından kutsal topraklara gidecek olan Karamürselli hacı adayları İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde düzenlenen törenle uğurlandı.

KARAMÜRSEL İLK HACI ADAYLARINI UĞURLADI Karamürsel Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı kontenjanından kutsal topraklara gidecek olan Karamürselli hacı adayları İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde düzenlenen törenle uğurlandı.

Karamürsel Belediye Başkanlığı ve Karamürsel İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen uğurlama töreninde hacı adayları ile yakınları arasında duygusal anlar yaşandı. Karamürsel İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde düzenlenen törene Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, İlçe Müftüsü Yılmaz Küçük, ilçe müftülük görevlileri, hacı adayları ve aileleri katıldı. Uğurlama töreninde İlçe Müftülüğü din görevlileri tarafından, kutsal topraklara gidecek olan hacı adaylarına yapmaları gereken konular hakkında bilgiler verdi.

 

Törende Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, hacı adayları ile tek tek görüşerek hayırlı yolculuklar diledi ve sağlıkla gidip gelmeleri temennisinde bulundu.

Başkan Yıldırım yaptığı konuşmada “Kutsal mekanlarda ilçemiz halkı ve tüm İslam alemi için dualarınızı eksik etmeyiniz. Çıkmış olduğunuz bu kutsal yolculukta Yüce Mevla’m yolunuzu açık etsin” dedi. Karamürsel din görevlileri tarafından Kuran-ı Kerim ve ilahilerin okunmasının ardından yapılan duayla hacı adayları kutsal topraklara uğurlandı.

Karamürsel Müftülüğü din görevlileri ikinci kafilenin 17 Eylül 2015 tarihinde yola çıkacağını açıkladı.

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom