Çok önemli uyarı. Karamürsel'de bu geceye dikkat !

3 gündür etkili olan soğuk hava ve kar yağışından olumsuz etkilenen karamürsellilere bir uyarı daha geldi.

Çok önemli uyarı. Karamürsel'de bu geceye dikkat ! Karamürsel Haber

Karamürsel de çok önemli uyarı

YURDUN büyük bölümünü etkisi altına alan ve birçok olumsuzluklara neden olan soğuk havanın özellikle bu gece Kocaeli Bölgesi’nde aşırı buzlanmaya yol açabileceği belirtilldi.

Meteoroloji yetkilileri, bu gece hava sıcaklığının başta Kartepe İlçesi olmak üzere bazı yerleşim merkezlerinde 12 dereceye kadar düşebileceğini belirtirken, buzlanma nedeniyle yollarda sürücülerin çok dikkatli olmaları, vatandaşların da zorunlu olmadıkça özel araçlarıyla trafiğe çıkmamaları istendi.

EKSİ 12’YE KADAR DÜŞEBİLİR

Kocaeli Meteroloji Müdürlüğü’nün yaptığı ölçümlere göre bu sabaha karşı karamürsel’de şehir merkezinde en düşük hava sıcaklığı eksi 6 derece olarak ölçüldü. Etkili kar yağışı beklenmemekle birlikte gece şiddetli don yaşanabileceği uyarısında bulunuldu. Karamürsel Sınırları içinden hem D-100, üzerinde özellikle karamürsel giriş ve çıkışında bulunan beton yol geçişlerinde çok dikkatli olunması gerektiği  belirtilirken İlçe’nin bulunduğu bölge olmak üzere bazı yerleşim birimlerinde bu gece hava sıcaklığı sıfırın altına 12’ye kadar düşecek. Karamürsel merkezinde ise hava sıcaklığının eksi 8’i görmesi bekleniyor. Bu nedenle vatandaşlarımızın zor durumda kalmamaları için, zorunlu olmadıkça özel araçlarıyla trafiğe çıkmamaları, toplu ulaşım araçlarını kullanmaları hem kendileri hem de diğer vatandaşlar için faydalı olacaktır." 

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom