28 Haziran belgeseli izleyiciyle buluşuyor kaçırmayın

Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği'nin büyük emekler sonucu hazırladığı"18 Haziran / İzmit!in Onur Günü" adlı belgesel, izleyici ile buluşuyor Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği’nin büyük emekler sonucu hazırladığı “28 Haziran Belgesel Film Prodüksiyonu”nun gala gecesi yarın (29 Ağustos Cumartesi) gerçekleştirilecek. Saat 16.00’da Ramada Plaza İzmit’te gerçekleştirilecek olan galaya ilginin büyük olması bekleniyor. “İzmit düşman işgalindan nasıl kurtarıldı? İşgal kuvvetlerinin direnci nasıl kırıldı? Bu zorlu süreçte neler yaşandı? İsimleri kent tarihine altın harflerle geçen gizli kahramanlar kimler?” Bu soruların tamamının yanıtının verileceği belgesel, İzmit için de bir ilk olma özelliği taşıyor.

28 Haziran belgeseli izleyiciyle buluşuyor kaçırmayın Yaşam

Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği’nin büyük emekler sonucu hazırladığı “18 Haziran / İzmit’in Onur Günü” adlı belgesel, izleyici ile buluşuyor

Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği’nin büyük emekler sonucu hazırladığı “28 Haziran Belgesel Film Prodüksiyonu”nun gala gecesi yarın (29 Ağustos Cumartesi) gerçekleştirilecek. Saat 16.00’da Ramada Plaza İzmit’te gerçekleştirilecek olan galaya ilginin büyük olması bekleniyor. “İzmit düşman işgalindan nasıl kurtarıldı? İşgal kuvvetlerinin direnci nasıl kırıldı? Bu zorlu süreçte neler yaşandı? İsimleri kent tarihine altın harflerle geçen gizli kahramanlar kimler?” Bu soruların tamamının yanıtının verileceği belgesel, İzmit için de bir ilk olma özelliği taşıyor.

 

İZMİTLİLER VAR

İzmit'in düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıldönümü nedeniyle hazırlanan belgeselin yapımcılığı ve prodüksiyonu dernek tarafından gerçekleştirildi. Kentin düşman işgalinden kurtuluş öyküsünün anlatıldığı, dramaturg yazarlığını Hüseyin Erol, sanat danışmanlığını Burhan Akçin, tarih danışmanlığını tarihçi-yazar Volkan Şenel'in yaptığı, canlandırma sahnelerinde çeşitli İzmitlilerin rol aldığı ve içeriğinde 500’e yakın fotoğraf, illüstrasyon ve videonun yer aldığı filmde canlandırma sahneleri de yer alıyor.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom