Dağlıca'da saldırı: Şehitler ve yaralılar var...

MAALESEF Hakkari,Çukurca -Dağlıca yolu üzerinde Kobra TTZA aracı mayına bastı 17 şehitimiz ve yaralılarımız var. Şehitlerimiz'den 1'i Yeşiltaş karakolu komutanı albay. Arkadaşlar şehit sayısı 17 olarak geliyor Desteğe giden timle teröristler çatışmaya girmiş çok sayıda teröristle askerlerimiz çatışıyormuş.

Dağlıca'da saldırı: Şehitler ve yaralılar var... Karamürsel Haber

Şehit sayımız 17'ye yükseldi.

Bölgede 150'ye yakın teröristlerin olduğu bilgileri geliyor çatışmalar 6 saattir devam ediyor.

Hastaneye Kaldırılan Yaralılarımızdan iyi haberler gelmiyor. Saldırı taktik tekerlekli zırhlı araca yapılmış. 400 Kilo patlayıcı ile.

Bölgedeki İlk Çatışmaların Saat 16.00'da Yeşilce Mevkiinde olduğu 20.30'DA taktik tekerli zırhlı Araca saldırı yapıldığı bildirildi.

Dağlıca'da saldırı: Şehitler ve yaralılar var...
Hakkari'nin Çukurca ilçesi Dağlıca kesiminde teröristlerce gerçekleştirilen saldırı ve sonrasında çıkan çatışmada şehitler ve yaralılar olduğu bildiriliyor.

HAKKARİ’nin Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesinde yola döşenen mayın, askeri iki zırhlı aracın geçişi sırasında PKK’lılar tarafından patlatıldı. Meydana gelen patlama ve ardından bölgede sürdürülen operasyon sırasında çıkan çatışmalarda yaralıların olduğu belirtildi.

Olay, bugün akşam saatlerine doğru Yüksekova’nın Dağlıca bölgesinde meydana geldi. Zırhlı iki askeri aracın geçişi sırasında yola döşenen mayın, PKK’lılar tarafından uzaktan kumandayla patlatıldı. Meydana gelen patlamada ve ardından bölgede hava destekli başlatılan oherasyon sırasında çıkan çatışma nedeniyle şehit ve yaralıların olduğu belirtildi. Operasyona özel birliklerin de katıldığı belirtildi.

VALİ DOĞRULADI

İHA'nın haberine göre Hakkari Valisi Yakup Canbolat şehit ve yaralıların olduğunu doğruladı.

BAŞBAKAN PROGRAMINI YARIDA KESTİ

Olayın ardından Başbakan Davutoğlu, Konya'daki programını yarıda kesip Ankara'ya dönüyor...

Detaylar geliyor...

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom