İSMAİL YILDIRIM TÜM ETKİNLİKLERİ İPTAL ETTİ

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım son dönemlerde yaşanan terör olayları nedeniyle düzenlenen 34.Geleneksel Altınkemer Yağlı Pehlivan Güreşlerinin iptal edildiğini açıkladı. Başkan Yıldırım yayınladığı mesajda Türkiye’de bir yıl değil binlerce yıl bitmeyecek bir şey varsa o da askerimizin ruhudur. Bunu hiç kimse elimizden alamayacak. Bunu her daim haykırmak, bizden sonraki nesillere aktarmak bugün bizlerin görevidir, bizler genç nesillere bunu aktaracağız.

İSMAİL YILDIRIM TÜM ETKİNLİKLERİ İPTAL ETTİ Karamürsel Haber

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım son dönemlerde yaşanan terör olayları nedeniyle düzenlenen 34.Geleneksel Altınkemer Yağlı Pehlivan Güreşlerinin iptal edildiğini açıkladı. Başkan Yıldırım yayınladığı mesajda Türkiye’de bir yıl değil binlerce yıl bitmeyecek bir şey varsa o da askerimizin ruhudur. Bunu hiç kimse elimizden alamayacak. Bunu her daim haykırmak, bizden sonraki nesillere aktarmak bugün bizlerin görevidir, bizler genç nesillere bunu aktaracağız. Zannetmeyin ki Çanakkale’de bu millete yapmak istedikleri emellerinden vazgeçen bir dünya var. Hayır, o dünya hala Çanakkale’de toplarıyla, tüfekleriyle saldırmıyorlar ama ellerine geçirdikleri günün koşullarıyla nasıl gerekiyorsa bize saldırıyorlar. Bir bakıyorsunuz filmlerle, bir bakıyorsunuz satın aldıkları siyasetçilerle, satılık kalemlerle, her türlü enstrümanla bu memleketteki insanların milli manevi değerlerini yok etmek, bu toplumu birbirinden ayırmak, yüzyıllardır kardeşçe yaşamış bu memlekette kardeş kavgasını başlatıp sürdürmek ve emelleri olan bu vatanın topraklarını kendi istedikleri gibi bölüşmek üzere planları var. Bunlar dün de vardı, bugün de var, yarın da olacak. Ama bizim yapmamız gereken nesillerimizden aldığımız derslerle çok çalışmak, bir ve beraber olmaktır. Tarihte olduğu gibi Türkiye Cumhuriyetini parçalamak, yok etmek isteyen düşmanlar var. PKK denilen ermeni tohumu, dinsiz, ahlaksız, ateistler ve onların destekçileri bugün de Türkiye Cumhuriyetini yok etmek istiyorlar. Onlar yalnız değil, Türkiye’yi yok etmek üzere yemin etmiş, ulusal güçlerle işbirliği yapan, basında, siyasette, her türlü yerde ulusu yok etmek ve parçalamak üzere mücadele ediyorlar. Ama bu millet bu toprakları kolay kazanmadı, kolay kazanmadığı gibi de kolay vermeyecek.

Ülkemizde teröristlerin alçak ve hain saldırısı sonucu şehit olan askerler ve polislerimizin acısını paylaşıyorum. Terör odaklarının kastettiği kardeşliğimiz, milli birlik ve beraberliğimiz üzerine oynanan oyunlar boşa çıkacaktır, kandan beslenen terör mihrakları bilmeli ki terörle mücadele konusunda asla kararlılığımızdan vazgeçmeyeceğiz. 11 Eylül Cuma günü 34. sünü düzenlemeyi planladığımız Geleneksel Karamürsel Yağlı Pehlivan Güreşlerini ülkemizde meydana gelen hain saldırılar sonucu şehit edilen kahraman Mehmetçiklerimize duyduğumuz saygıdan ve hissettiğimiz derin acıdan dolayı iptal ettik. Ülkemizin içinden geçmekte olduğu süreçte, böylesine ciddi toplumsal acılar yaşarken göstermiş olduğumuz refleksi kamuoyumuzun anlayışla karşılayacağını biliyoruz, Hepimizin yüreğini kanatan kahraman şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum. Şehitlerimizin yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve milletimize başsağlığı ve sabr-ı cemil niyaz ediyorum”.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom