İnternet üzerinden yaptıkları çağırı ile 7 bin kişiyle teröre lanet yürüyüşü yaptılar

Karamürsel’de, gelen şehit haberleriyle birlikte İnternet üzerinden ‘Vatan sevgisi olan tüm halkımızı bekliyoruz. Siyaseti bir yere bırakalım Şanlı Bayrağımız Altında birlik olalım’ çağrısıyla yaklaşık 7 bin kişilik grup Karamürsel Alp Mezarı önünde toplanarak ellerine aldıkları Türk Bayraklarıyla Karamürsel’de teröre tepki için yürüdüler.

İnternet üzerinden yaptıkları çağırı ile  7 bin kişiyle teröre lanet yürüyüşü yaptılar Karamürsel Haber

 

İnternet üzerinden yaptıkları çağırı ile  

7 bin kişiyle teröre lanet yürüyüşü yaptılar

Karamürsel’de, gelen şehit haberleriyle birlikte İnternet üzerinden ‘Vatan sevgisi olan tüm halkımızı bekliyoruz. Siyaseti bir yere bırakalım Şanlı Bayrağımız Altında birlik olalım’ çağrısıyla yaklaşık 7 bin kişilik grup Karamürsel Alp Mezarı önünde toplanarak ellerine aldıkları Türk Bayraklarıyla Karamürsel’de teröre tepki için yürüdüler. Dün akşamdan itibaren İnternet üzerinden yaptıkları çağrı ile Karamürsel Alp Mezarı önünde toplanan yaşlısı, genci, kadını, erkeği, ellerinde Türk bayraklarıyla teröre tepki gösterdi. Grup, Karamürsel cadde ve sokaklarından teröre lanet sloganlarıyla Atatürk Anıtının önüne yürüdü. Yürüyüş sırasında esnaflar dükkanlarına mahalle halkı evlerini cam ile balkonlarına astıkları Türk Bayrakları ve alkışlarıyla destek verdi. Burada yapılan basın açıklamasının ardından grup sakin bir şekilde dağıldı.

Grup adına açıklama yapan Erkin Özyılmaz; ‘Üzerinde huzurla, güvenle yaşadığımız kutsal vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizi bir kez daha minnetle anıyoruz. Bu gün burada şehitlik mertebesine ulaşabilmek, vatanı milleti için gerekirse gözünü kırpmadan canını verecek yüzlerce Türk evladı genelkurmay başkanlığına iletilmek üzere dilekçelerini bizlere teslim ettiler.

 

Bizlerin yüce Türk ordusundan ve devletimizden tek beklentimiz gönüllü askerlik başvurularımızın kabulü için gerekirse Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin acil toplantıya çağrılıp 1111 sayılı askerlik kanununda değişikliğe gidilerek dilekçelerimizin kabul edileceği bir şekilde tekrar düzenlenmesidir.

Bu yasal düzenlenmenin yapılmasıyla birlikte bu ve benzeri yüz binlerce başvurunun muhataplarına yapılacağından kimsenin şüphesi olmasın. Türkiye Cumhuriyeti bir bütündür. Bu bütünlüğü bozmaya çalışan kim olursa olsun bu vatan evlatlarını karşısında göreceklerdir’ dedi.

 

 

 

 

 

 

Fotoğraflar ve video birazdan.....

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom