İSMAİL YILDIRIM'DAN TERÖR AÇIKLAMASI

İsmail Yıldırım, terör olayları ve şehit haberlerinin art arda gelmesinin ardından bir basına açıklaması yaparak terörü kınadı. Yıldırım,"Türkiye’de bir yıl değil binlerce yıl bitmeyecek bir şey varsa o da askerimizin ruhudur. Bunu hiç kimse elimizden alamayacak. Bunu her daim haykırmak, bizden sonraki nesillere aktarmak bugün bizlerin görevidir, bizler genç nesillere bunu aktaracağız. Zannetmeyin ki Çanakkale’de bu millete yapmak istedikleri emellerinden vazgeçen bir dünya var.

İSMAİL YILDIRIM'DAN TERÖR AÇIKLAMASI Karamürsel Haber

İsmail Yıldırım, terör olayları ve şehit haberlerinin art arda gelmesinin ardından bir basına açıklaması yaparak terörü kınadı. Yıldırım, "Türkiye’de bir yıl değil binlerce yıl bitmeyecek bir şey varsa o da askerimizin ruhudur. Bunu hiç kimse elimizden alamayacak. Bunu her daim haykırmak, bizden sonraki nesillere aktarmak bugün bizlerin görevidir, bizler genç nesillere bunu aktaracağız. Zannetmeyin ki Çanakkale’de bu millete yapmak istedikleri emellerinden vazgeçen bir dünya var. Hayır, o dünya hala Çanakkale’de toplarıyla, tüfekleriyle saldırmıyorlar ama ellerine geçirdikleri günün koşullarıyla nasıl gerekiyorsa bize saldırıyorlar. Bir bakıyorsunuz filmlerle, bir bakıyorsunuz satın aldıkları siyasetçilerle, satılık kalemlerle, her türlü enstrümanla bu memleketteki insanların milli manevi değerlerini yok etmek, bu toplumu birbirinden ayırmak, yüzyıllardır kardeşçe yaşamış bu memlekette kardeş kavgasını başlatıp sürdürmek ve emelleri olan bu vatanın topraklarını kendi istedikleri gibi bölüşmek üzere planları var. Bunlar dün de vardı, bugün de var, yarın da olacak" ifadelerini kullandı.

 

OYUNLAR BOŞA ÇIKACAK

İsmail Yıldırım şu ifadeleri kullandı: “Tarihte olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti’ni parçalamak, yok etmek isteyen düşmanlar var. PKK ve onların destekçileri bugün de Türkiye Cumhuriyeti’ni yok etmek istiyorlar.  Onlar yalnız değil, Türkiye’yi yok etmek üzere yemin etmiş, ulusal güçlerle işbirliği yapan, basında, siyasette, her türlü yerde ulusu yok etmek ve parçalamak üzere mücadele ediyorlar. Ama bu millet bu toprakları kolay kazanmadı, kolay kazanmadığı gibi de kolay vermeyecek. Ülkemizde teröristlerin alçak ve hain saldırısı sonucu şehit olan askerler ve polislerimizin acısını paylaşıyorum. Terör odaklarının kastettiği kardeşliğimiz, milli birlik ve beraberliğimiz üzerine oynanan oyunlar boşa çıkacaktır, kandan beslenen terör mihrakları bilmeli ki terörle mücadele konusunda asla kararlılığımızdan vazgeçmeyeceğiz.”

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom