Tüm Karamürsel şehitler için tek yürek oldu

Tüm Karamürsel şehitler için tek yürek oldu Karamürsel Kent Konseyi öncülüğünde terör olaylarına tepki göstermek amacıyla tüm Karamürsel tek yürek olarak ‘Teröre Lanet Yürüyüşü’ isimli etkinlikte bir araya gelerek teröre lanet sloganları attılar İki günde verilen 31 şehitle tüm Türkiye’de olduğu gibi Karamürsel’i de ayağa kaldırdı. Karamürsel Ulu Camii önünde Cuma namazının ardından Karamürsel Kent Konseyi öncülüğünde teröre lanet adlı yürüyüşe katılmak için aşırı sıcağın altında toplanan yaklaşık 5 bin kişilik gruba Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, başta olmak üzere çok sayıda kurum, siyasi partiler, daire amiri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri de destek verdi.

Tüm Karamürsel şehitler için tek yürek oldu Karamürsel Haber

Tüm Karamürsel şehitler için tek yürek oldu

Karamürsel Kent Konseyi öncülüğünde terör olaylarına tepki göstermek amacıyla tüm Karamürsel tek yürek olarak ‘Teröre Lanet Yürüyüşü’ isimli etkinlikte bir araya gelerek teröre lanet sloganları attılar

İki günde verilen 31 şehitle tüm Türkiye’de olduğu gibi Karamürsel’i de ayağa kaldırdı. Karamürsel Ulu Camii önünde Cuma namazının ardından Karamürsel Kent Konseyi öncülüğünde teröre lanet adlı yürüyüşe katılmak için aşırı sıcağın altında toplanan yaklaşık 5 bin kişilik gruba Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, başta olmak üzere çok sayıda kurum, siyasi partiler, daire amiri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri de destek verdi.

YALNIZCA TÜRK BAYRAĞI

Yürüyüşte ‘Türk Bayrağı’ haricinde hiçbir bayrak, simge ve flamanın kullanılmayacağını belirtilmesinin ardından Karamürsel belediyesi tarafından yürüyüşe katılanlara ve esnaflara 4 bin beş yüz adet Türk Bayrağı dağıtıldı. Şehitlerimiz için “Teröre karşı tek yürek olmak ve şehitlerimize saygı’ yürüyüşüne geçen lanet sloganları atan gruba, Karamürsel’in cadde ve sokaklarındaki esnaflar, evlerindeki vatandaşlar camlarına, balkonlarına astıkları Türk Bayrakları ve alkışlarıyla destek verdi. Yürüyüş için D-130 Karayolu İzmit İstikametine kısa süreliğine trafiğe kapatıldı.

Protestocu grup, tezahüratlar ve sirenler eşliğinde oluşturdukları araç konvoyuyla teröre tepki gösterdi. Yürüyüşün ardından Karamürsel Müftüsü Yılmaz Küçük tarafından yapılan duanın ardından, kalabalık olaysız şekilde dağıldı.

 

Fotoğraflar ve Video Birazdan.....

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom