Karamürsel Devlet Hastanesi Başhekimi Açıklama Yaptı

Karamürsel Devlet Hastanesine giden vatandaşları tedirgin eden hastahanedeki kolonların kırık olmasının nedenini başhekim açıkladı. Kolon ve kirişlerin neden kırıldığıyla ilgili bilgi veren Metin Balatlı şunları söyledi; Sağlık Bakanlığımızın standart uygulaması gereği kolonlarda depremsellik analizi yapılması gerekiyordu. Demir bağlantıları kontrol ediliyor. Kolonlar da aynı şekilde bu analizin içerisinde yer alıyor.

Karamürsel Devlet Hastanesi Başhekimi Açıklama Yaptı Karamürsel Haber

Karamürsel Devlet Hastanesine giden vatandaşları tedirgin eden hastahanedeki kolonların kırık olmasının nedenini başhekim açıkladı. 

Kolon ve kirişlerin neden kırıldığıyla ilgili bilgi veren Metin Balatlı şunları söyledi;

Sağlık Bakanlığımızın standart uygulaması gereği kolonlarda depremsellik analizi yapılması gerekiyordu. Demir bağlantıları kontrol ediliyor. Kolonlar da aynı şekilde bu analizin içerisinde yer alıyor. O nedenle kirişimiz kırık çünkü mühendis inceleme yapıyor. Hastanedeki kolon ve kirişlerin depreme dayanıklı olup olmadığına ilişkin rapor verilecek. Biz de ona göre işlem yapacağız. Rapor henüz çıkmadı. Daha sonra raporu kamuoyuyla paylaşacağız.

Metin Balatlı, kadın doğum uzmanının olmadığına ilişkin iddiaya ise şöyle yanıt verdi;

Hastahanemiz'de bulunan Kadın doğum uzmanımızın ocak döneminde tayini çıktı.Ancak kendisi temmuzda ayrıldı. Temmuz ve ağustos ayı içerisinde geçici görevlerle kadın doğum hizmetini yürütmeye çalıştık.Bu ay Derince’den hekimimiz geldi. Şu an kadın doğum uzmanımız hastanemizde mevcuttur. Hastanemiz için kadın doğum kadrosu da açıldı. En kısa zamanda kadrolu kadın doğum hekimi görevlendirilecektir bunun için gerekeni yaptık dedi.

Yorum Yaz


Yorumlar

Çok Okunanlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom