Karamürsel Zabıta Ekipleri Bayram Öncesi Denetime Başladı

Karamürsel Belediyesi zabıta müdürlüğüne bağlı ekipler yaklaşan kurban bayramı sebebiyle ilçede unlu mamul üretimi yapan işletmelere ve şeker, çikolata satışı yapan işyerlerine yönelik denetim gerçekleştirdi. Zabıta ekipleri işletmelerin imalathanelerini büyük bir titizlikle inceledi. İlçede faaliyet gösteren işletmeler, üretimde kullanılan malzemelerin saklanma koşullarına, imalatı yapan personelin temizlik kurallarına uyup uymadığına, ürünlerin son kullanma tarihlerine kadar birçok konuda denetime tabi tutuldu.

Karamürsel Zabıta Ekipleri Bayram Öncesi Denetime Başladı Karamürsel Haber

Karamürsel Belediyesi zabıta müdürlüğüne bağlı ekipler yaklaşan kurban bayramı sebebiyle ilçede unlu mamul üretimi yapan işletmelere ve şeker, çikolata satışı yapan işyerlerine yönelik denetim gerçekleştirdi.

Zabıta ekipleri işletmelerin imalathanelerini büyük bir titizlikle inceledi. İlçede faaliyet gösteren işletmeler, üretimde kullanılan malzemelerin saklanma koşullarına, imalatı yapan personelin temizlik kurallarına uyup uymadığına, ürünlerin son kullanma tarihlerine kadar birçok konuda denetime tabi tutuldu.

İşletmelerin ruhsatlarını ve hijyenle ilgili yasal olarak yapılması gereken kontrol belgelerini de inceleyen ekipler işletme sahiplerine rutin kontrollerini aksatmamaları için uyarılarda bulundu.

Bayram öncesi baklava, börek, pasta, kuru pasta gibi unlu mamullerin tüketiminde artış olduğunu belirten zabıta ekipleri; Karamürsel’de ilçe halkımızın sağlıklı ortamlarda üretilen gıdalara ulaşmasını sağlamak için hassasiyetle çalıştıklarını ifade ettiler.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom