İsmail Yıldırım ve Ahmet Taşçı Manavgat Güreşlerine Katıldılar

4. Manavgat Belediyesi Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin kortej yürüyüşünde büyük boy Türk bayrağı açılarak terör kınandı.Güreşlere karamürsel'den İsmail Yıldırım ve Ahmet Taşçı'da katıldı.

İsmail Yıldırım ve Ahmet Taşçı Manavgat Güreşlerine Katıldılar Karamürsel Haber

4. Manavgat Belediyesi Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin kortej yürüyüşünde büyük boy Türk bayrağı açılarak terör kınandı.Güreşlere karamürsel'den İsmail Yıldırım ve Ahmet Taşçı'da katıldı.

 654'ncü Edirne Tarihi Kırkpınar Başpehlivanı Orhan Okulu terörü kınayarak, ülkede huzur ve barışın hakim olması için terörün son bulması çağrısında bulundu. Taşçı ve Okulu, "Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum." dedi. 

20 Eylül'de Manavgat Ilıca Stadyumu'nda yapılacak olan 4. Manavgat Belediyesi Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri öncesi güreşçiler ve güreşseverler, Demokrasi Bulvarı'ndan Atatürk Kültür Merkezi'ne (AKM) kortej yürüyüşü yaptı.

Kortej yürüyüşünün onur konuğu Kırkpınar'ın 2 altın kemerli  başpehlivanı Ahmet Taşçı oldu. Yürüyüşe; Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen,  İsmail Yıldırım, 654'ncü Edirne Tarihi Kırkpınar Başpehlivanı Orhan Okulu, Manavgat Belediyesi Güreşleri Güreş Ağası Hasan Özden, başpehlivan Osman Aynur ve başpehlivan Şaban Yılmaz katıldı. 

Kortej yürüyüşü sonrası Belediye Başkanı Sözen, güreşçiler onuruna yemek verdi. 

Başkan Sözen, bu sene 20 Eylül'de yapacakları Manavgat Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri'ne 60 başpehlivan katılacağını, toplamda 600 pehlivanın Ilıca çayırında kıran kırana güreş çıkarmasını beklediklerini söyledi. 

Manavgat Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri'ne Kırkpınar'ın efsane ismi Ahmet Taşçı'yı Manavgat'ta ağırlamaktan onur duyduklarını belirten Sözen, ata sporları yağlı güreşi Manavgat'ta yaşatmak için var güçleriyle çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.Darısı Karamürsel'in başına artık.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom