Karamürsel'de Evi Yanan Aileye Kızılay’dan Yardım

Karamürsel'de evi yanan bir aileye Kızılay yardım eli uzattı. 8 Eylül günü Karamürsel 4 temmuz Mahallesi Oduncular Aitesi C Bolk Kat ; 1, D/1’de çıkan yangında evi yanan ve bütün eşyaları kullanılmaz hale gelen Nurettin ve Ayten Demir ailesine Karamürsel Kızılay Şube Başkanlığınca eşya yardımı yapıldı.

Karamürsel'de Evi Yanan Aileye Kızılay’dan Yardım Karamürsel Haber

Karamürsel’de Evi Yanan Aileye Kızılay’dan Yardım

Karamürsel Kızılay Şube Başkanlığı tarafından evi yanan bir aileye eşya yardımı yapıldı.

Karamürsel’de evi yanan bir aileye Kızılay yardım eli uzattı. 8 Eylül günü Karamürsel 4 temmuz Mahallesi Oduncular Aitesi C Bolk Kat ; 1, D/1’de çıkan yangında evi yanan ve bütün eşyaları kullanılmaz hale gelen Nurettin ve Ayten Demir ailesine Karamürsel Kızılay Şube Başkanlığınca eşya yardımı yapıldı.

Kızılay Karamürsel Şube Başkanı Yusuf Alemdar, olay anından bu yana ailenin hep yanlarında olduklarını belirterek, ‘Evin ihtiyaçlarını öğrendik. Kızılay Genel Merkezine dilekçe yazarak konuyu bildirdik. Bunun üzerine mutfak seti, kova, leyen, tava, tencere, sahan, sürahi, bardak, tabak, çatal, kaşık, tuzluk, biberlik, kepçe, bulaşık süngeri, sabun, çöp torbası, erzak kolisi, battaniye, kavurma, radyo, ışıldak ve yatak eşyaları gönderildi. Bunları yangınzede aileye teslim ettik. Demir ailesi umarım bundan sonra böyle bir acı yaşamaz’ dedi.

“Türk Kızılay’ı olarak bölgemizde yaşanan bütün afetleri yakından takip etmekteyiz” diyen Alemdar, şöyle devam etti: “1868 yılında kurulan Türk Kızılay’ı gözyaşlarını dindirmeye bundan sonra da devam edecektir. Bu gibi durumlarda yardım elinin uzanmasını bekleyenlere vatandaşlarımızca yardım edilmek istenirse, Karamürsel Kızılay Şube Başkanlığımıza başvurmaları yeterlidir. Yardımseverlerimiz ile de çalışarak zor durumda olan ailelere yardım eli uzatalım.” Evi yanan Ayten Demir, Kızılay’a teşekkür ederek, “Bu yardım zor günümüzde yüzümüzü güldürdü” dedi.

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom