Karamürsel'de İlköğretim Haftası Etkinliği

Karamürsel'de İlköğretim Haftası nedeniyle düzenlenen etkinliklerde protokol, öğretmen, öğrenciler bir araya geldi. İlköğretim Haftası kutlama programı ilk olarak Atatürk Anıtına çelenk konularak başlandı daha sonra Karamürsel Yalakdere İlkokulu ve Ortaokulu tarafından düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından haftanın anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır,” 2015-2016 eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla okula ilk kez adım atmanın heyecanıyla yüreği çarpan, tekrar okuluna, öğretmenlerine ve arkadaşlarına kavuşmanın mutluluğunu yaşayan çocuklarımızın heyecanını yaşıyoruz.

Karamürsel'de İlköğretim Haftası Etkinliği Karamürsel Haber

Karamürsel’de İlköğretim Haftası Etkinliği

Karamürsel’de İlköğretim Haftası nedeniyle düzenlenen etkinliklerde protokol, öğretmen, öğrenciler bir araya geldi.

İlköğretim Haftası kutlama programı ilk olarak Atatürk Anıtına çelenk konularak başlandı daha sonra Karamürsel Yalakdere İlkokulu ve Ortaokulu tarafından düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından haftanın anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır,” 2015-2016 eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla okula ilk kez adım atmanın heyecanıyla yüreği çarpan, tekrar okuluna, öğretmenlerine ve arkadaşlarına kavuşmanın mutluluğunu yaşayan çocuklarımızın heyecanını yaşıyoruz.

Eğitimin sağlam temeller üzerinde kurulmasında ve kişilerin ileri yaşlardaki başarılarında ilköğretimin önemi bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Çağımızda bilgi hem çok çeşitlendi, hem de ulaşılması çok kolay hale geldi. Hızla gelişen ve değişen bir dünyada yaşıyoruz. Teknoloji ve iletişimin gelişmelerini olumlu değerlendirip, olumsuzluklarından uzak kalabilmek iyi bir eğitimle sağlanır. Gelecek eğitimle biçimlenecektir. İşte bugün hep birlikte öğrencilerimize eğitim kapılarını açıyoruz. Bizler öğrencilerimizi kucaklarken, sizleri de yanımızda görmek istiyoruz. Öğrencilerimizin başarısında maddi ve manevi desteğiniz onları motive edecek ve başarılarını yükseltecektir. Öğrenciler sizler okulumuzda kişiliği gelişmiş, ilke ve hedefleri olan, çağdaş, bilgili, Atatürkçü, küçüklerini seven ve koruyan, büyüklerine karşı saygılı gençler olarak yetişiyorsunuz.

Sizlerin başarısı sadece Türkiye Cumhuriyeti’nin değil dünyanın da başarısı olacaktır. Eğitim ve öğretim sizin de bu gelecekte yer almanızı sağlayacaktır. Öğrenimin sadece okulda bitmediğini ömür boyu sürdüğünü aklınızda tutarak eğitim ve öğrenimin her fırsatını değerlendirmelisiniz. Bütün bu amaçlarımıza ulaşabilmenin yolu, Ulu Önder Atatürk’ün de dediği gibi “Tek bir şeye ihtiyacımız vardır çalışkan olmak” Bu bilinçle 2015-2016 eğitim ve öğretim yılının, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize ve eğitime her alanda katkı sunan tüm paydaşlarımıza başarı, sevgi, mutluluk dolu günler getirmesini diliyorum” diye konuştu. Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu’da 2015-2016 eğitim ve öğretim yılının, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize başarı, sevgi, mutluluk dolu günler getirmesini diliyorum dedi. Konuşmaların ardından okulun öğrencileri tarafından hazırlanan etkinliklere geçildi. Burada öğrenciler tarafından okunan şiirler ve şarkıların ardından okula katkıda bulunanlara plaket verildi. Sunulan ikramlarla program sona erdi. Düzenlenen İlköğretim Haftası etkinliklerine; Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel belediye başkan yardımcısı Haluk Özarslan, Karamürsel Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Sadık Eroğlu, Karamürsel Emniyet Müdürü Coşar Özler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır, daire müdürleri, şube müdürleri, öğretmenler, öğrenciler katıldı.

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom