Karamürsel'de spor okulları açılıyor

Toplumun yaşadığı ve gelecekte daha çok yaşayacağı hareketsiz yaşamın getirdiği olumsuzlukları önlemek amacıyla Karamürsel Belediyesi tarafından ilkokul öğrencilerine yönelik ücretsiz spor okulları projesi başlatıldı.

Karamürsel'de spor okulları açılıyor Spor

Karamürsel spor müdürlüğü dur durak bilmiyor.

Sürekli yeni projeler ve etkinlikler düzenleyen spor müdürlüğü son bir yıldır karamürsel'in parlayan yüzü oldu.Özellikle gençlerin önünü açarak dışarıda kötü alışkanlıklar'dan uzak tutmak için son bir yıldır sürekli yeni projelerle halkımıza hizmet vermeye devam ediyor.Toplumun yaşadığı ve gelecekte daha çok yaşayacağı hareketsiz yaşamın getirdiği olumsuzlukları önlemek amacıyla Karamürsel Belediyesi tarafından ilkokul öğrencilerine yönelik ücretsiz spor okulları projesi başlatıldı.

Karamürsel Belediyesi ücretsiz spor okulları projesi kapsamında 6-8 yaş arası yüzme, 9-13 yaş arası yüzme, 5-7 yaş arası jimnastik, 8-9 yaş arası voleybol, 10-13 yaş arası voleybol, 6-9 yaş arası atletizm, 7-8 yaş arası masa tenisi, 9-13 yaş arası masa tenisi, 8-9 yaş arası basketbol, 10-13 yaş arası basketbol, halk oyunları, izcilik, satranç, judo, teakwando, güreş kursları uzman eğitmenler tarafından verilecek.

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım spor kurslarına tüm çocukları davet ederek, “İlçemizde yaşayan çocuklarımıza yönelik birçok branşta eğitim veriyoruz. Kurslarımıza katılan çocuklar hem sosyalleşiyor hem de kişisel gelişimlerine katkıda bulunuyor. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza  yüzme, izcilik, voleybol, tenis, basketbol, taekwondo eğitimleri veriyoruz. Hedefimiz Karamürsel’de spor yapmayan öğrencinin kalmaması” dedi.

Karamürsel Belediyesi spor kurslarına yazılmak isteyen öğrenciler Belediye Spor Müdürlüğüne giderek başvurularını gerçekleştirebilirler.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom