Karamürsel SP Kadınların toplantısına İki kadın milletvekili adayı katıldı

Karamürsel SP Kadınların toplantısına İki kadın milletvekili adayı katıldı Karamürsel Kadın Kolları Teşkilatının düzenlendiği kahvaltılı toplantısına Kocaeli Saadet Partisi kadın milletvekili adaylarından Emine Erbaş Yıldırım ve Şafak Yamak katıldı.

Karamürsel SP Kadınların toplantısına İki kadın milletvekili adayı katıldı Siyaset

Karamürsel SP Kadınların toplantısına İki kadın milletvekili adayı katıldı

Karamürsel Kadın Kolları Teşkilatının düzenlendiği kahvaltılı toplantısına Kocaeli Saadet Partisi kadın milletvekili adaylarından Emine Erbaş Yıldırım ve Şafak Yamak katıldı.

Karamürsel Saadet Partisi Kadın Kolları teşkilatı tarafından Karamürsel Saadet Partisi Kültür Salonunda organize edilen kahvaltılı toplantıya Kocaeli Saadet Partisi kadın milletvekili adaylarından Emine Erbaş Yıldırım ve Şafak Yamak ile birlikte Kocaeli Saadet Partisi kadın Kolları başkanı Reyhan Şengül katıldı.

Kahvaltının ardından ilk olarak Van doğumlu olan Emine Erbaş Yıldırım, Van’da yaşanan olumsuzları anlattı. Yıldırım’ın ardından Şafak Yamak yaptığı konuşmada şunlara yer verdi. ‘1 Kasım seçimlerine yaklaşık 1 ay kaldı. Her seçim önemlidir. Fakat Türkiye’de ve Dünyada yaşanan korkunç olumsuzlukları bu seçimi daha da önemli kılmaktadır.

AKP’ye verilen yüzde 40.87 ve 258 milletvekili, CHP’ye verilen yüzde 24.95 ve 132 milletvekili, MHP’ye verilen yüzde 16.29 ve 80 milletvekili, HDP’ye verilen yüzde 13.12 ve 80 milletvekili. Hepsi boşa gitmiştir. Hükümet kurmamışla, kendilerinin ve partilerinin men saatlerini Türkiye’nin menfaatlerini geçirmişlerdir. Halbuki merhum hocamızın Milli Selamet Partisi (MSP) döneminde 48 milletvekili ile meclise girdiğinde CHP ile koalisyon kurarak büyük Kıbrıs zaferini kazanmış daha sonraki koalisyonlarda ise bugüne kadar sata, sata bitiremedikleri fabrikaları 24 milletvekiliyle kurmuştur.

En son DYP ile yapılan koalisyonda ise Cumhuriyet tarihinde ilk defa denk bütçe yapılmış, D-8’lerle yenidünyanın temeli atılmıştır. Bizler hocamızın ardından verdiğimiz sözleri unutmayarak buradayız. 1 Kasım seçimlerinin Saadet Partisinin en büyük zaferi olmasını diliyor, bu uğurda yapacağınız tüm çalışmaları Allah’a emanet ediyorum. dedi.

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom