Karamürsel 100. Yıl Adını Avrupa'da duyurmaya devam ediyor

Karamürsel 100. Yıl Adını Avrupa'da duyurmaya devam ediyor... 2010-2014 yılları arasında "Hayat Boyu Öğrenme Programı" (LLP) çerçevesinde, Avrupa Birliği’nin değişik ülkeleri ile; GRUNDVIG-‘Digital Classroom ‘ LEONARDO-‘İyi Mezun Doğru İstihdam Kaliteli Üretim’ COMENIUS – ‘Different but Equal in Europe’’ İsimli üç tane Hareketlilik Projesini başarı ile ge

Karamürsel 100. Yıl Adını Avrupa'da duyurmaya devam ediyor Eğitim


Karamürsel 100. Yıl Adını Avrupa'da duyurmaya devam ediyor...

2010-2014 yılları arasında "Hayat Boyu Öğrenme Programı" (LLP) çerçevesinde, Avrupa Birliği’nin değişik ülkeleri ile;

GRUNDVIG-‘Digital Classroom ‘ 
LEONARDO-‘İyi Mezun Doğru İstihdam Kaliteli Üretim’
COMENIUS – ‘Different but Equal in Europe’’

İsimli üç tane Hareketlilik Projesini başarı ile gerçekleştirerek ilçemizi ve bölgemizi  en iyi şekilde yurt dışı partner okullara tanıtan Karamürsel 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Avrupa Birliği Projelerine kaldığı yerden devam ediyor.
Ulusal Ajans; 2014-2020 yıllarını kapsayan dönemde; ERASMUS, Programını uygulamaya başladı. Karamürsel 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Erasmus ,kapsamında 
Romanya'nın Koordinatörlüğünde; İtalya,Yunanistan,Portekız, Litvanya,Fransa ve İspanya ortaklığında 2015 çağrı döneminde başvurusunu yaptığı  “Participative Culture” – The Way to Be An European Active Citizen '' isimli KA2' projesi Romanya Ulusal Ajansı tarafından kabul edildi.

Karamürsel 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMüdürü Zeki BAYRAM; kabul edilen bu proje ile okulumuzun daha önceki yıllarda gerçekleştirmiş olduğu başarılara bir yenisini daha eklediğini, bu proje ile okulumuzun 4. Ulusal Ajans projesini gerçekleştirerceklerini, okulumuzun idarecisi, öğretmeni ,velisi ve öğrencisi ile belirlenen vizyon doğrultusunda dahada  iyiye ulaşarak egitimde kalitenin yükseltilesine ve marka bir okul olmak için çalıştıklarını ifade etti.

2015-2017 yillari arasinda 2 yil sürecek olan proje kapsamında okulumuzda oluşturulacak proje grubu için seçilecek ögretmen ve ögrencileri proje ortagı ülkeleri ziyaret ederek o ülkelerin kültürlerini,egitim sistemlerini , farklı ögrenme stratejilerini yerinde izleme fırsatını elde edecekler. Bunun yanında tüm proje ortağı ülkelerin öğretmen ve öğrencilerini Karamürsel’de misafir ederek okullarını,ilçemizi ve Ülkemizin tanıtımına katkıda bulunacaklar.

Karamürsel 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yunanistan,Portekiz, Litvanya,Fransa ve İspanya ve Romanya'dan gelecek proje ortakları  ile beraber  İtalya’nın Palermo-Carini kentindeki   İSTİTUTO D’ ISTRUZİONE SECONDARİA SUPERİORE U. MURSİA  okuluna Kasım ayında proje kapsamında ilk ziyaretlerini gerçekleştirecekler. 

İtalya’da gerçekleştirilecek toplantı da  Karamürsel 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ‘nden katılımcılar, 2 yıllık proje süreci aşamasında yapılacak çalışmaları ve proje ortaklarının görev ve sorumluluklarını paylaşacaklar.

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom