Karamürsel Eğitim Sen, Ankara'daki katliamı lanetledi !

Karamürsel Eğitim Sen, Ankara'daki katliamı lanetledi ! Karamürsel Eğitim Sen, Türkiye'yi yasa boğan terör katliamı sonrası kınama ve baş sağlığı için üyeleriyle birlikte Karamürsel Öğretmenevi Çay Bahçesinde bir araya gelerek bir dakikalık saygı duruşunun ardından basın açıklaması yaparak, terörü lanetledi.

Karamürsel Eğitim Sen, Ankara'daki katliamı lanetledi ! Karamürsel Haber

Karamürsel Eğitim Sen, Ankara’daki katliamı lanetledi!

 

Karamürsel Eğitim Sen, Türkiye'yi yasa boğan terör katliamı sonrası kınama ve baş sağlığı için üyeleriyle birlikte Karamürsel Öğretmenevi Çay Bahçesinde bir araya gelerek bir dakikalık saygı duruşunun ardından basın açıklaması yaparak, terörü lanetledi.

 

Karamürsel Eğitim Sen Temsilciliği geçtiğimiz cumartesi günü Türkiye tarihinin en kanlı terör eylemi olarak kayıtlara geçen, Ankara’da düzenlenen “barış mitingi” için Ankara’ya giden binlerce insanın toplandığı Ankara Tren Garı kavşağında üç saniye arayla iki şiddetli patlamayla hayatlarını kaybedenlere başsağlığı dileyerek terörü lanetleyerek basın açıklamasında bulundu.

 

Eğitim Sen Karamürsel Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Demirer, tarafından okunan basın açıklamasında şunlara yer verildi. ‘Bu ülkede daha fazla kan akmasın, halklar bir arada yaşasın, daha fazla acı ve gözyaşı olmasın diye toplanan on binlerce emekçinin, barış savunucusunun ortasında alçakça ‘canlı bomba’larla yüzün üzerinde barış savunucusu yaşamını yitirdi, yüzlercesi de yaralandı.

 

Bombalarla ülkemizi Irak, Libya, Suriye gibi savaş alanı haline getirmek isteyenlerin yani, barış talebinden, halkların birlikteliğini savunanlardan rahatsız olan malum güçlerde. Sözün hükmünü yitirdiği bir süreçten geçiyoruz. Ankara’da yaşanan bombalı saldırı emekçilerin, barış ve demokrasi taleplerini hedef almış hain bir saldırıdır.

 

Savaş çığırtkanlığı yapanlara karşı ‘barış hemen barış’ diyen barış savunucularını alenen katledenleri, arkasındaki güçleri, katliamın gerçekleşmesine neden olanları binlerce kez lanetliyoruz. Devletin sorumluluk sahibi görevlilerinden; bu güne kadar yapılan toplumsal katliamlar dahil 10 Ekimdeki Ankara katliamının da planlayıcılarının ve göz yumanların ortaya çıkartılması, yargılanarak cezalandırılması talebimizdir. Hepimizin başı sağ olsun

 

Barış Şehitlerimiz için 12-13 Ekimde grevdeyiz. ‘Faşizme inat, Savaşa İnat Barış Hemen Şimdi’ şiarını yineliyoruz. dedi.

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom