Karamürselli Gaziler Çanakkale'yi Gezdiler

Karamürselli Gaziler Çanakkale'yi Gezdiler Türkiye Muharip Gaziler Derneği Karamürsel Şubesi Başkanı Yaşar Göközkut, dernek üyeleri gaziler aileleriyle birlikte Çanakkale’yi gezdiler.

Karamürselli Gaziler Çanakkale'yi Gezdiler Karamürsel Haber

Karamürselli Gaziler Çanakkale'yi Gezdiler

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Karamürsel Şubesi Başkanı Yaşar Göközkut, dernek üyeleri gaziler aileleriyle birlikte Çanakkale’yi gezdiler.

Çanakkale Savaşları’nın yoğun olarak yaşandığı Gelibolu Yarımadası’nı gezen gaziler, gezide duygu dolu anlar yaşadı. Karamürsel’den Çanakkale Şehitliği’ni gezmeye giden Kıbrıs Gazileri, gezi esnasında Kıbrıs’ta katıldıkları savaşların acı hatıralarını tekrar yaşadılar.

Rehberin sunumu eşliğinde Çanakkale Savaşı’nı tekrar yaşayan gaziler, bol, bol hatıra fotoğrafı çektirerek bugünü ölümsüzleştirmenin mutluluğunu yaşarken, Çanakkale Savaşlarının en yoğun olduğu yerleri gezen Karamürselli Gaziler, geçmişi hatırlayarak duygulu anlar yaşadılar.

Dernek Başkanı Yaşar Göközkut; “Şehitlerimiz bizim hür ve huzurlu yaşamımızın mümtaz mümessilleridirler, onlara dua ve niyazda bulunmak ve şehitliklerin durumunu görmek, o destan savaşların heyecanının bir kez daha yaşayıp, şehitlerimize, minnetlerimizi sunmak için ziyarette bulunduk” dedi.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom