Tepeköy Göletinde Sona Yaklaşıldı

Kocaeli Karamürsel Tepeköy Gölet inşaatının fiziki yapımının yüzde 63’ü tamamlandı. Proje ile yılda 980 bin TL gelir sağlanması bekleniyor. Devlet Su İşleri 1. (Bursa) Bölge Müdürlüğü sorumluluk sahası içerisinde yer alan ve sulama maksatlı yapılan Kocaeli Karamürsel Tepeköy Göleti inşaatının fiziki yapımı yüzde 63 seviyesine ulaştı.

Tepeköy Göletinde Sona Yaklaşıldı Yaşam

Kocaeli Karamürsel Tepeköy Gölet inşaatının fiziki yapımının yüzde 63’ü tamamlandı. Proje ile yılda 980 bin TL gelir sağlanması bekleniyor.
Devlet Su İşleri 1. (Bursa) Bölge Müdürlüğü sorumluluk sahası içerisinde yer alan ve sulama maksatlı yapılan Kocaeli Karamürsel Tepeköy Göleti inşaatının fiziki yapımı yüzde 63 seviyesine ulaştı. Projenin tamamlanması ile yılda 980 bin TL gelir artışı elde edilmesi beklenen, Kocagöl deresi üzerinde yer alan bin 110 dekar zirai arazinin sulanması hedefleniyor.
Proje ile Kocaeli Karamürsel Tepeköy Göleti Kocaeli İli, Karamürsel İlçesi, Tepeköy köyünün 2 kilometre güneyinde Kocagöl deresi üzerinde yer alan bin 110 dekar zirai arazinin sulanması hedefleniyor. 11 Nisan 2014 tarihinde sözleşmesi imzalanan ve 18 Nisan 2014’te yapımına başlanan Kocaeli Karamürsel Tepeköy Göleti’nde gövde ile ilgili imalatlar tamamlandı. Gövde ve rezervuarın geomembran (jeolojik amaçla kullanılan zar yapılar) ile kaplanmasına yönelik işlemler devam ediyor. Silindirle sıkıştırılmış beton dolgu gövde tipine sahip olan göletin temelden yüksekliği 19 metre, kret uzunluğu 170 metre, göl hacmi 306 bin metreküp, gövde hacmi ise 24 bin metreküptür.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom