CHP İl Başkanı ve Yönetimi, Karamürsel İlçe Teşkilatıyla Tanıştı

CHP İl Başkanı ve Yönetimi, Karamürsel İlçe Teşkilatıyla Tanıştı Kocaeli CHP İl başkanlığına getirilen Cengiz Sarıbay ve yeni yönetim kurulu üyeleri Karamürsel CHP İlçe Başkanı Şinasi Yazar, Kadın Kolları Başkanı Zuhal Öztorun ve yönetim kurulunun ev sahipliğinde kahvaltılı tanışma programıyla bir araya geldi.

CHP İl Başkanı ve Yönetimi, Karamürsel İlçe Teşkilatıyla Tanıştı Karamürsel Haber

CHP İl Başkanı ve Yönetimi, Karamürsel İlçe Teşkilatıyla Tanıştı

Kocaeli CHP İl başkanlığına getirilen Cengiz Sarıbay ve yeni yönetim kurulu üyeleri Karamürsel CHP İlçe Başkanı Şinasi Yazar, Kadın Kolları Başkanı Zuhal Öztorun ve yönetim kurulunun ev sahipliğinde kahvaltılı tanışma programıyla bir araya geldi.

Karamürsel İlçe Binasında hazırlanan kahvaltılı toplantıyla birlikte CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, yeni yönetim kurulu üyeleri ve Karamürsel İlçe Teşkilatının tek, tek bir birlerini tanıttıkları programın ardından CHP İl başkanı Cengiz Sarıbay, Karamürsel CHP İlçe başkanı Şinasi Yazar, Kadın Kolları başkanı Zuhal Öztorun ve yönetim kurulu üyeleri Karamürsel’de esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek 1 kasım seçimleri için broşür dağıtarak oy istedi.

Hiç kimsenin bu partiye küsme hakkı yok

Programda konuşma yapan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay “Kimsenin partiye küskün olma gibi bir durumu yok. CHP olarak yeni bir sayfa açmalıyız” diyen Sarıbay şöyle devam etti: ‘ Çok kısa sürede göreve geldiğimiz halde Kocaeli Örgütü olarak çok iyi çalışıyoruz. Ulaşabildiğimiz her yere ulaşmaya çalışıyoruz. Biz artık geriye takılıp öğleydi böyleydi deme şansımız yok, şimdi önümüzde çalışma sahası var. CHP’yi iktidara getirme, Bu partiye gönül vermiş arkadaşlarımızın hiç birisinin bu partiye küsme hakkı yok. Bu ortamda ne partisine nede arkadaşına küsme şansı olmamalı

CHP’nin oyları Karamürsel’de artış var

Karamürsel CHP potansiyelinin olduğu bir yer ama biz zaman, zaman bu potansiyeli ortaya çıkartamadık. Bakın Karamürsel’de zamanında belediye başkanlığını aldık. Belediye Başkanlığını almak demek burada bu potansiyelinin var olduğunu gösterir. Öğleyse bunu ortaya çıkartmamız lazım. Son zamanlardaki seçimlerde CHP’nin oyları Karamürsel’de artış var. Ama bu yetmiyor burada amaç ne iktidar olmak, seçimi alabilmek birinci parti olabilmek, ben burada bunun gerçekleşebileceğine inanıyorum.

Herkese kendimizi CHP’yi anlatmamız lazım

Cumhuriyet Halk Partisinin bu gelişen Türkiye’de yerini alması lazım burada yerimizi alabilmemiz için bizlerin çok çalışması lazım. Herkese kendimizi CHP’yi anlatmamız lazım. Her kişiye ulaşmamız lazım, dokunmamız lazım onları hissetmemiz lazım. Herkesi ziyaret etmemiz lazım. İnsani ve sosyal yönümüzü ortaya çıkartmamız lazım. AKP bunları yapıyor ama nasıl yapıyor her türlü imkanları şu anda mevcut, belediyelerin paralarıyla düğünlere altın alarak gidiyor, yapıyor bunlar doğru bizlerde düğünlere giderek altın takmasak bile zarfın içine en azından 20 lira bile koymamız lazım bunu yapmalıyız. İşte herkese seslenerek bu tür olaylarda aktif olunmasını istiyorum.

Karamürsel’de bayrağımızı dikmemiz lazım

Bazı yerler vardır siyasi açıdan çalışma sahası olmaz, mesela Dilovası bu konuda çık zor bir yer orada siyasi anlamda çalışmak zor bir yer kapısına gidiyorsunuz kapısını açmıyor broşür dağıtamıyoruz. Ama burası öğle değil aydın yüzlerin olduğu bulunduğu bir yer. Biz burada çok çalışacağız, Karamürsel’de ilk önce yerel yönetimlerde bayrağımızı buraya dikmeliyiz, dikeceğiz tabi bunun için sizlere ve bizlere düşen görevler var.

Karamürsel belediye başkanı bulun

Öğle seçime 10 gün kala bizim adayımız bu böyle olmaz, ben genel başkan olsam çağırım Kocaeli İl başkanını çağırırım Karamürsel İlçe Başkanını bana adam gibi Büyükşehir belediye başkanı bulun, bana adam gibi Karamürsel belediye başkanı bulun derim bunu da 1-2 yıl önce yaparım ama biz ne zaman yapıyoruz 20 gün seçime kalıyor. Bu iş çok önceden tespit edilir o kişide gider çalışmalarına başlar ama biz 35 gün kalıyor Büyükşehir belediye başkan adayını yada 20 gün kalıyor Karamürsel belediye başkan adayını ortaya çıkartıyoruz. Bakın bu kadar kısa sürede bu adaylar nasıl çalışma yapar nereleri gezer.

Belediye Başkanlığı için şimdiden çalışmaya başlayın

Bizim bunları programlı hale getirmemiz lazım, Şimdi Karamürsel teşkilatı olarak Karamürsel belediye Başkanlığı seçimleri için programınızı yapın adayınızı belirleyin biz her zaman size destek veririz bununda sözünü yönetim kurulu arkadaşlarım ve ben söz veriyoruz. Sizin önereceğiniz arkadaş ve arkadaşların arkanızda biz varız bu konuda endişeniz olmasın.

Bu günden itibaren çalışmalar başlayın içinizden birisini çıkartın olmuyorsa gidin araştırın Mali Müşavirdir, Doktordur, Avukattır, aklı başında bu işi seven esnaftır, işte bu hazırlığı şimdiden yapalım.

AKP kızaktan kaymaya başladı

Bizim partini bu seçimde oylarımız yükseliyor. Yükselecek bakın aldığım duyumlara göre AKP’nin yüzde 38’lere düştüğüne dahil konuşuluyor bizimde oylarımızı yüzde 30 ile 35 arasında olduğu söyleniyor. Duyumlarım bu yönde. Bakın daha 10 günden fazla seçimlere günümüz var işte bu günler içinde oylarımızı arttırabiliriz AKP’nin oyları bu süre içinde artmaz. AKP’ye oy vermeyen kişi bu saatten sonra AKP’ye oy vermez oy vermek için bir neden bulmuyor bulamazda. AKP kızaktan kaymaya başladı işte o zaman o menfaat şebekesi bunları terk edecekler dedi.

 

 

 

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom