CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce Karamürsel'i Salladı

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce; 'Türkiye için herkesi CHP çatısı altında buluşmaya davet ediyorum' CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Karamürsel CHP İlçe Başkanı Şinasi Yazar, Karamürsel Belediyesi CHP Meclis Üyeleri, CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP İlçe Kadın Kolları, CHP İlçe Gençlik Kolları, Kocaeli CHP Milletvekili Tahsin Tarhan, Kocaeli CHP Milletvekili adayı Turan Dumlu, Gölcük CHP ilçe Başkanı İsmet İşeri ve partilileri tarafından Karamürsel Kayacık Mahallesi Spor tesisleri önünde coşkuyla karşılandı. Buradan yürüyüşle vatandaşlarla sohbet eden İnce, dilek ve temennilerini dinledi.

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce Karamürsel'i Salladı Karamürsel Haber

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce;

‘Türkiye için herkesi CHP çatısı altında buluşmaya davet ediyorum’

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Karamürsel CHP İlçe Başkanı Şinasi Yazar, Karamürsel Belediyesi CHP Meclis Üyeleri, CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP İlçe Kadın Kolları, CHP İlçe Gençlik Kolları, Kocaeli CHP Milletvekili Tahsin Tarhan, Kocaeli CHP Milletvekili adayı Turan Dumlu, Gölcük CHP ilçe Başkanı İsmet İşeri ve partilileri tarafından Karamürsel Kayacık Mahallesi Spor tesisleri önünde coşkuyla karşılandı. Buradan yürüyüşle vatandaşlarla sohbet eden İnce, dilek ve temennilerini dinledi.

İnce, önümüzdeki hafta sonu yapılacak olan genel seçimler öncesinde Karamürsel’e gerçekleştirdiği ziyarette özellikle destek beklentisini dile getirdi. AKP iktidarının izlemiş olduğu politikaları eleştiren İnce, aydınlık bir Türkiye için herkesi CHP çatısı altında buluşmaya davet etti.

Türkiye bu sıkıntılardan kurtulmalı

İlçeye gerçekleştirdiği ziyaretinde İnce Karamürsel CHP ilçe Binasının önünde yaptığı konuşmada, 1 Kasım'da seçim var. Ben partimin 1 oy fazla alması için, başarılı olması için elimden geleni yaparım. Gerisine bakarız. Sonuç ne çıkar, koalisyon mu çıkar, peş peşe seçimler mi yaşar Türkiye bilemem. Türkiye'nin huzura, barışa ve güvenliğe ihtiyacı var. Türkiye bu sıkıntılardan kurtulmalı. Türkiye, bir kişinin egosu yüzünden yaşıyor bunları. Kaçak sarayda oturanın egosu yüzünden bunları yaşıyoruz. İnşallah milletimiz çok farklı sonuçlar doğuracak oylarını verecekler. Güzel şeyler olacak diye düşünüyorum. İnşallah iktidar oluruz.

Siz nasıl bir vicdana sahipsiniz? CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Van mitinginde halkı tehdit ettiğini iddia ederek, "Ey Davutoğlu, mesele beyaz Toros meselesi değil, mesele siyah Mercedes meselesidir". Mesele 185 milyon dolara aldığınız uçak meselesidir. Mesele bakanlarınızın koluna taktığı saat meselesidir. İşçinin 150 liralık telefonuna laf ediyorsun ama yanındaki bakanın 700 bin liralık saatini kolunda görmüyorsun. Siz nasıl bir vicdana sahipsiniz?"

Acılarımız ortaktır Davutoğlu’nun Ankara'daki terör saldırısının ardından oy oranlarının arttığı yönündeki ifadelerine ise İnce, “Bu nasıl bir vicdandır, utanmazlıktır, insanlıktır, İslamlıktır? Ey Davutoğlu, tek başınıza iktidar olmanız için, 400 vekil almanız için kaç patlama olacak, kaç çocuk ölecek?”. Patlamayla oy arasında bağ kurabilen yüreğini beton dökmüş demektir. Siz insanlık dağıtılırken hiç mi pay almadınız? Acılarımız ortaktır. AKP’li gençlik kollarındaki çocukların ölmesiyle, CHP’lilerin ölmesi aynı şeydir. Hiçbir fark yoktur. Bunlar nasıl bir vicdan sahibidir doğrusu anlamış değilim.

Tayyip Erdoğan’ı aklamak 7 Haziran seçimlerinde beklediği sonucu alamayan Cumhurbaşkanı'nın seçimi yenilediği, Başbakan Davutoğlu’nun da patlama sonrası oylarının arttığını söylediğini anımsatan İnce, “Güvenlik zafiyeti yok diyorlar. Ama Ankara’nın göbeğinde onlarca insan ölüyor. Böyle bir

ülkede 17-25 Aralık çıktığında özel uçakla İstanbul’a getirilerek emniyet müdürü yapılan kişi bu işlerin içinden çıkamaz. Onun bir görevi var. Onun görevi Suruç’u, Ankara’yı çözmek değil Tayyip Erdoğan’ı aklamak. Böyle gelmiş biri bu olayları çözebileceğine mi inanıyorsunuz? Kim var bu olayların arkasında? 7 Haziran’da bir seçim yapıldı. Millet koalisyon önermiş. Koalisyonu kim istememiş? Kaçak sarayda oturan kişi istememiş. 1 Kasım’da yeniden seçime demiş. Ankara’da bomba patlayınca başbakan ‘oylarımız artıyor’ demiş. O zaman ben hükümetle bomba arasında bağlantı kurmayacak mıyım? Oyunun artması için seçimi yeniliyorsun. Sen mi patlattın bu bombayı? Göz mü yumdun? Daha patlayacak mı? 276’yı bulmamışsanız başka yerlerde de bomba patlayacak mı? Biz şu anda güvende miyiz?"

Açıyı bilmeyen adam ülkeyi yönetiyor

Açıyı bilmeyen adam ülkeyi yönetiyor. Dünyada açıyı bilmeyen tek profesör Ahmet Davutoğlu’dur." diyen İnce, şöyle devam etti: "Bu ülkede canlı bombalar için ‘Eyleme geçmeden yakalayamadan tutuklayamıyoruz’ diyorsa canlı bombanın patlayınca canlı kalacağını düşünüyor demek ki. Gazeteciyi, generali, muhalifi, işadamını evinden alıyorsun, canlı bombayı alamıyorsun evinden. Ailesi canlı bombayı ihbar ediyor, onu tutuklamıyorsun. İnsanların ölmesinden oy mu devşiriyorsunuz? Bu soruları soracağız, zamanı gelince hesap da soracağız.”

Kime geçmişte kardeşim dediyse hepsini tek tek satıyor

Vali, kaymakam gibi kamu görevlilerini kanun dışına çıkmamaları konusunda uyaran İnce “Her gün şehit haberleri alıyoruz. Valilere talimat veren ‘Operasyon yapmayın’ diyen bunlar değil miydi? Şimdi valileri suçluyorlar: ‘Bazı kamu görevlileri yanlış yapmış olabilir’ diyor. Kime geçmişte kardeşim dediyse hepsini tek tek satıyor. Kaddafi’ye, Abdullah Gül’e, Esad’a ‘kardeşim’ dedi ardından sattı. Buradan valileri uyarıyorum; Sizi bir gün satacak. Bunlar kaçacak bu ülkeden. Kanunsuz emirleri yerine getirmeyin. Utanmadan diyorlar ki; ‘Çözüm sürecinde PKK silah yığınağı yapmış diyor’. Sen ne yapıyordun o zaman? Sen bostan korkuluğu muydun? Sen ülkeyi yönetmiyor muydun? Başbakan ve cumhurbaşkanı değil miydin? Türkiye’nin ciddi olarak güvenlik, dış politika, ekonomik sorunları var. Eğitim dip yapmış. Toplumsal barış çökmüş.

Biz bunları kuzu kuzu Yüce Divan'a göndereceğiz

Biz bu ülkede eğitimi, dış politikayı, ekonomiyi yeniden canlandırarak, turizmi, tarımı yeniden canlandırarak ülkeyi başı dik bir hale getirebiliriz. Bunu CHP ile birlikte yapacağız. Atatürk’ün dediği gibi biz de seçimlerde diyeceğiz ki; 'Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır.' Bir oy fazla almak için elimizden geleni yapacağız. Başarmamız gerekiyor. Valla umutluyum bu sefer. Olacak bu iş. Hani denildi ya; ‘Kuzu kuzu geleceksiniz kaçak saraya’. Biz bunları kuzu kuzu Yüce Divan'a göndereceğiz. Bakanlarıyla birlikte hem de.” diye konuştu.

Karamürsel’i CHP yapacağız

İnce, bakın Yalova’da bir oy ile belediyeyi aldık, bir oyun çok büyük farkı var olduğunu gösterdik, onun için sandıklara giderek oylarımızı kullanalım. Yalova’dan belediye başkanlığı alarak Subaşı, Kaytazdere, olmak üzere inci gibi CHP belediyesini diziyoruz şimdi sıra Karamürsel’de önümüzdeki yerel seçimlere şimdiden hazırlanarak Karamürsel’i CHP yapacağız onun için ben emrinizdeyim beni her toplantınıza çağırarak burada seçimi kazanacağız buna inanıyorum çünkü Karamürsel’de bu potansiyel var dedi.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom