Karamürsel'de CHP ve ADD'den Alternatif Cumhuriyet Töreni

Karamürsel'de CHP ve ADD’den Alternatif Cumhuriyet Töreni Karamürsel'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 92'nci yıldönümü nedeniyle Atatürk Anıtının önünde resmi çelenk koyma töreni düzenlendi. Karamürsel Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), ve Karamürsel Atatürkçü Derneği (ADD) bu töreninin ardından alternatif bir çelenk koyma töreni daha yaptı Karamürsel İlçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 92'nci yıldönümü nedeniyle Atatürk Anıtının önünde resmi çelenk koyma töreni düzenlendi. Karamürsel Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), ve Karamürsel Atatürkçü Derneği (ADD) bu töreninin ardından alternatif bir çelenk koyma töreni daha yaptı. Bir dakikalık saygı duruşu okunan istiklal marşımızın ardından Karamürsel CHP ilçe Başkanı Şinasi Yazar yaptığı açıklamada, Atatürk’ün ‘Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.’ diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. Türkiye Cumhuriyeti laik ve demokratik anlayıştan taviz vermeden. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği çağdaş uygarlık yolunda hızla ilerlemektir. Dedi.

Karamürsel'de CHP ve ADD'den Alternatif Cumhuriyet Töreni Karamürsel Haber

Karamürsel’de CHP ve ADD’den Alternatif Cumhuriyet Töreni

Karamürsel’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 92'nci yıldönümü nedeniyle Atatürk Anıtının önünde resmi çelenk koyma töreni düzenlendi. Karamürsel Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), ve Karamürsel Atatürkçü Derneği (ADD) bu töreninin ardından alternatif bir çelenk koyma töreni daha yaptı

Karamürsel İlçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 92'nci yıldönümü nedeniyle Atatürk Anıtının önünde resmi çelenk koyma töreni düzenlendi. Karamürsel Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), ve Karamürsel Atatürkçü Derneği (ADD) bu töreninin ardından alternatif bir çelenk koyma töreni daha yaptı. Bir dakikalık saygı duruşu okunan istiklal marşımızın ardından Karamürsel CHP ilçe Başkanı Şinasi Yazar yaptığı açıklamada, Atatürk’ün ‘Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.’ diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. Türkiye Cumhuriyeti laik ve demokratik anlayıştan taviz vermeden. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği çağdaş uygarlık yolunda hızla ilerlemektir. Dedi.

Şinasi Yazar’ın ardından Karamürsel CHP kadın Kolları Başkanı Zuhal Öztorun yaptığı açıklamada ise; ‘ Cumhuriyetimizin gelecekte gerçekleri söylemekten ve savunmaktan korkmayan, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür gençlerle, dün olduğu gibi bugün de Cumhuriyet savunucularının ellerinde, omuzlarında yücelmeye devam edeceğine inanıyor, başta Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, Cumhuriyetin kuruluşuna giden süreçte seve, seve canlarını veren şehitlerimize o mücadelenin haklı ve onurlu nişanını benliklerinde, vücutlarında taşıyan gazilerimizi ve günümüzde Cumhuriyet ile Cumhuriyetin kazanımlarının korumaya kararlı olan halkımızı kutluyorum dedi.

Son olarak Karamürsel Atatürkçü Düşünce Derneği Şubesi Başkanı Münteha Purut yaptığı açıklamada; ‘her ne kadar tahrif edilse de, hatta yıkılmaya çalışılsa da, bugün 92. yılını kutladığımız Cumhuriyetimiz, laik ve demokratik kimliği ile bütün Ortadoğu’ya ve İslam dünyasına ışık tutmaya devam etmektedir. Özetlersek hem terör örgütüyle, hem yasa dışı cemaat yapılanmasıyla kol kola olan bir iktidar, Anayasa’yı değiştirmek ve başkanlık sistemini getirebilmek için var gücüyle çabalıyor.

Görüldüğü gibi Türkiye’miz, büyük, çok büyük tehlikelerle karşı karşıyadır. Bu tehlikelerin savuşturulmasında derneğimizin ve yurtsever halkımızın mücadelesinin, direnişinin katkısı çok büyüktür. Cumhuriyetimizin 92. yılında tekrar söz veriyoruz. Cumhuriyetiniz ‘fabrika ayarlarına’ geri dönecek. Tam Bağımsız, çağdaş ve Özgür Türkiye’nin Yeniden Kurulmasında ADD En Önde Olacak. Yaşasın Cumhuriyet Yaşasın Atatürk Devrimleri’ Dedi.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom