KARAMÜRSEL DEVLET HASTANESİ BAŞHEKİMİ METİN BALATLI BASIN AÇIKLAMASI

Karamürsel Devlet Hastanesi çalışanları teröre karşı tek ses tek yürek Karamürsel Devlet Hastanesi çalışanları ülke genelinde sağlık personeline ve hastanelere yapılan terör eylemlerine karşı tepki göstermek amacıyla hastane önünde basın açıklamasında bulundu.

KARAMÜRSEL DEVLET HASTANESİ BAŞHEKİMİ METİN BALATLI BASIN AÇIKLAMASI Sağlık

Karamürsel Devlet Hastanesi çalışanları teröre karşı tek ses tek yürek

 

Karamürsel Devlet Hastanesi çalışanları ülke genelinde sağlık personeline ve hastanelere yapılan terör eylemlerine karşı tepki göstermek amacıyla hastane önünde basın açıklamasında bulundu.

 

Haziran  ayından  buyana

Karamürsel Devlet Hastanesi önünde toplanan doktor, hemşire ve hasta bakıcıları adına ülke genelinde sağlık personeline ve hastanelere yapılan terör eylemlerine karşı tepki göstermek amacıyla basın açıklamasını Karamürsel Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Metin Balatlı yaptı. Balatlı, yaptığı açıklamada şunlara yer verdi; ‘Haziran ayından buyana tırmanışa geçen saldırılarıyla, genç-yaşlı, çocuk-bebek demeden tüm halkımızı hedef alan eli kanlı terör örgütü, sağlık çalışanlarımıza, ambulanslarımıza ve hastanelerimize yönelik alçakça saldırılarına devam ediyor.

 

Tek  amaçları  hayat  kurtarmak

Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellenmesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz. Tek amaçları hayat kurtarmak, insanımızın sağlığına hizmet etmek olan çalışanlarımızın bu tür saldırılara maruz kalması asla kabul edilemez. Sağlık hizmetlerini engelleyerek devlet kurumlarını itibarsızlaştırmayı amaçlayan bu saldırılar en çok da bölge insanımıza zarar vermekte, onların en temel ve en doğal insani hakkı olan sağlık hizmetlerine ulaşımını güçleştirmektedir.

 

Terör değil; kardeşlik diyen günüler, şifa veren eller kazanacak

Bizler tüm engellemelere rağmen; din, dil, ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın sağlığını daha ileriye taşıma gayreti içinde olacağız. Terör bizi asla yıldırmayacak ve asla amacına ulaşamayacaktır. ‘Terör değil; kardeşlik diyen günüler, şifa veren eller kazanacak’ dedi.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom