Karamürsel'de Cumhuriyet'imizin 92. yılı büyük coşkuyla kutlandı

Karamürsel'de Cumhuriyet Bayramı Cumhuriyetin kuruluşunun 92. Yıldönümü etkinlikleri Kaymakamlık makamında tebriklerin kabulü ile başladı. Kaymakamlık makamında Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Sadık Eroğlu, Karamürsel Belediye Başkan Vekili Ali Karacan ve Cumhuriyet Savcısı Zafer Birinci tebrikleri kabul etti. Tebriklerin ardından Karamürsel İlhan Çınar alanında cumhuriyet bayramı kutlamaları yapıldı.

Karamürsel'de Cumhuriyet'imizin 92. yılı büyük coşkuyla kutlandı Karamürsel Haber

Karamürsel’de Cumhuriyet’imizin 92. yılı büyük coşkuyla kutlandı

 

Karamürsel’de Cumhuriyet Bayramı Cumhuriyetin kuruluşunun 92. Yıldönümü etkinlikleri Kaymakamlık makamında tebriklerin kabulü ile başladı. Kaymakamlık makamında Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Sadık Eroğlu, Karamürsel Belediye Başkan Vekili Ali Karacan ve Cumhuriyet Savcısı Zafer Birinci tebrikleri kabul etti. Tebriklerin ardından Karamürsel İlhan Çınar alanında cumhuriyet bayramı kutlamaları yapıldı.

 

Karamürsel İlhan Çınar alanında düzenlenen tören Kaymakam Ahmet Narinoğlu, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Sadık Eroğlu, Karamürsel Belediye Başkan Vekili Ali Karacan ve Cumhuriyet Savcısı Zafer Birinci’nin öğrencilerin ve halkın bayramını kutlamasıyla başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ının Cumhuriyet Bayramı Mesajının okunmasının ardından İlçe Kaymakamı Ahmet Narinoğlu günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi.

 

29 Ekim cumhuriyet bayramı sebebiyle ilçe genelinde İlk ve Orta dereceli okullarda ‘Cumhuriyet’ konulu düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında ve koşularında dereceye giren öğrencilere Kaymakam Ahmet Narinoğlu, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Sadık Eroğlu ve Karamürsel Belediye Başkan Vekili Ali Karacan, Cumhuriyet Savcısı Zafer Birinci, İlçe Spor Müdürü Çetin Yıldız ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır tarafından ödülleri verildi.

 

Tören öğrencilerin günün anlam ve önemini belirten şiir ve konuşmalarını okuduktan sonra bayrak ve flamalar ile okullar bando eşliğinde geçit töreni ile sona erdi.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom