Karamürsel'de Öğrenci Meclisi Başkanlığı Seçimi Yapıldı

Karamürsel'de Öğrenci Meclisi Başkanlığı Seçimi Yapıldı Karamürsel'de, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 'Demokrasi Eğitimi ve Öğrenci Meclisleri Seçimi' uygulaması gereğince 2015-2016 eğitim-öğretim yılı öğrenci meclisi seçimi Karamürsel Mesleki ve Teknik Lisesi’nin Konferans salonunda gerçekleştirildi.

Karamürsel'de Öğrenci Meclisi Başkanlığı Seçimi Yapıldı Karamürsel Haber

Karamürsel’de Öğrenci Meclisi Başkanlığı Seçimi Yapıldı

Karamürsel’de, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ‘Demokrasi Eğitimi ve Öğrenci Meclisleri Seçimi’ uygulaması gereğince 2015-2016 eğitim-öğretim yılı öğrenci meclisi seçimi Karamürsel Mesleki ve Teknik Lisesi’nin Konferans salonunda gerçekleştirildi.

Kocaeli’nin Karamürsel İlçesinde, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ‘Demokrasi Eğitimi ve Öğrenci Meclisleri Seçimi’ uygulaması gereğince 2015-2016 eğitim-öğretim yılı öğrenci meclisi seçimi Karamürsel Mesleki ve Teknik Lisesi’nin Konferans salonunda gerçekleştirildi.

 

Karamürsel Mesleki ve Teknik Lisesi’nin Konferans salonunda yapılan seçimler heyecanlı geçti. Karamürsel İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Durna başkanlığında yapılan seçimlerde sandık kurulu oluşturuldu. Kıyasıya geçen seçimlerde aday öğrencilere 5’er dakika süre verilerek kendilerini tanıtma ve kendi projeleri hakkında bilgi vermesi sağlanarak oy istediler..

Seçimlere katılan Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu yaptığı konuşmada; siz öğrenciler demokratik yollarla seçilmiş bir topluluksunuz. Ben seçilmiş olan gençleri çok önemsiyor ve lider gözüyle bakıyorum. Liderlik bir yetenektir, ama işlenmezse onu yetiştirecek ve yeşertecek bir ortam hazırlanmazsa liderliğin anlamı yoktur. Evet her yerde bir çok lider olabilir ama işlenmeyen kendini yetiştirmeyen liderler normal yaşamlarını sürdürürler.

 

Kaymakamlık olarak liderlik projemiz var ve bu projeyi de siz gençlerin üzerlerinde uygulayacağız, sizlere liderlik yeteneklerini, becerilerini, yöneticiliği, geleceğinizin anlamında sizleri donatmak istiyoruz. Aranızdan 3 kişi ilde Karamürsel’i temsil edecek ve Karamürsel’i program dahilinde Ankara’da üst düzey devlet yetkilileriyle buluşacak. Bakın ciddi olamayan ve heyecanı olmayan lider olamaz gördüğüm kadarıyla burada bulunan siz gençlerde bu yetenekleri görüyorum diyerek seçimlerde başarı dileklerinde bulunarak bu anlamda kazanan öğrencilerimizi tebrik ediyor il temsilciliği seçiminde başarılar diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından yapılan seçimde Karamürsel Mürsel Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Nisa Deniz Kara, Karamürsel Atatürk Ortaokulundan Elif Eymen Tunaş ve Karamürsel Karapınar İlkokulundan Esma Altındeğer ilçe temsilcileri olarak seçilerek il’de Karamürsel’i temsil edecek. Yapılan seçimlere Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır, Karamürsel Mesleki ve Teknik Lisesi Müdürü Mithat İtak katıldı.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom