İSMAİL YILDIRIM'A YÜREK BURKAN SESLENİŞ

Tekerlekli sandalyeye mecbur kalan bir çok takipçimiz İsmail Yıldırım'a seslendiler bizi en iyi sen anlarsın bu derdimize bir çare bul. Yayaların güvenliği için yapılan ve hatta engelliler için büyük bir öneme sahip kaldırımlar artık tehlike saçıyor. Cadde ve sokakların ve kaldırımların esnaf tarafından işgal edilmesi ve kaldırımlara engelliler için yapılmayan rampalar dar olmaları ve bazı cadde ve sokaklarda kaldırımların hiç olmayışı vatandaşları çileden çıkarırken, vatandaş kaldırımlar yerine araçların seyrettiği yol içlerinden ulaşımını sağlıyor.

İSMAİL YILDIRIM'A  YÜREK BURKAN SESLENİŞ Karamürsel Haber

 

İsmail Yıldırm'a yürek burkan çağrı

Tekerlekli sandalyeye mecbur kalan bir çok takipçimiz İsmail Yıldırım'a seslendiler bizi en iyi sen anlarsın bu derdimize bir çare bul.

Yayaların güvenliği için yapılan ve hatta engelliler için büyük bir öneme sahip kaldırımlar artık tehlike saçıyor. Cadde ve sokakların ve kaldırımların esnaf tarafından işgal edilmesi ve kaldırımlara engelliler için yapılmayan rampalar dar olmaları ve bazı cadde ve sokaklarda kaldırımların hiç olmayışı vatandaşları çileden çıkarırken, vatandaş kaldırımlar yerine araçların seyrettiği yol içlerinden ulaşımını sağlıyor.

Birçok vatandaş kaldırım işgallerini protesto ederken bu konuda ağır yaptırımların getirilmesini istiyor. Yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu yer ve saatlerde birçok sorun yaşadıklarını dile getiren vatandaşlar (bilhassa engelliler) yaşadıkları sıkıntıyı şöyle dile getirdiler: “Yayaların güvenli bir şekilde seyir etmesi için yapılan kaldırımlar amacı dışında kullanılıyor. Görme ve ortopedik engelliler kaldırımlarda yürüyemez hale geldi. Birçok yerde kaldırımlar araçların, ve de esnafların işgalinde. Hem yayalar tehlikeye atılıyor hem de görüntü kirliliğine yol açıyor. Birçok vatandaş ise trafik kazaları ile karşı karşıya kalabiliyor. Diğer bir önemli nokta ise çocuklar büyük tehdit altında. Çocuklarımıza okullarımızda kaldırımdan yürümeleri ve buna benzeri birçok konuda eğitim verilirken maalesef bu durum uygulamaya dökülemiyor. Çünkü çocuklarımız kaldırımlarda yürüyemiyor ve araçların seyir ettiği yola çıkmak zorunda kalabiliyorlar.”

Cadde ve sokaklarda bulunan kaldırımların esnaf tarafından işgal edilmesi ve de engelliler için kaldırımlara rampaların y6apılmaması vatandaşları çileden çıkarırken, vatandaş kaldırımlar yerine araçların seyrettiği yol içlerinden ulaşımını sağlıyor. Belediye ise bu işgallere göz yumuyor yada esnaflardan aldığı işgaliye ücreti ve yaklaşan seçimlerde oy kaygısı nedeniyle göz yummak zorunda kalıyor. Bazı esnaflara yaptırımlar uygulanırken bazılarına ise fazlasıyla müsamaha gösterilmesi "yandaş - muhalif" ilişkisini akıllara düşürüyor.

Bu şikayetleri hemen, hemen herkesten duymak mümkün. Yol içlerinde araç parkları engellenmeli, kaldırımlardaki düzensizlikler giderilerek vatandaşların yol yerine kaldırımlardan yürümeleri sağlanmalı. Normalde olması gereken de bu zaten.

Karamürsel Belediyesinin yeni yapılan asfalt ve kaldırım yollardan vatandaşlar arasında memnuniyetle karşılanırken, aynı hassasiyetin kaldırımlara engelliler için rampaların yapılması ve en önemlisi kaldırımların esnaflar tarafından işgal edilmesine de özen gösterilmesi istenirken, Karamürsel’de güzel kaldırımların, caddelerin ve park düzenlemelerinin yapılması ne kadar önemli ise onları korumak ve halkın kullanımına uygun halde tutmak da bir o kadar önemlidir.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom