Karamürsel Ülkü Ocağı Başkanı Emre Ateş bir basın duyurusu paylaştı

Kamuoyuna saygıyla... Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş, siyasete Türk Milliyetçiliğini kurumsal manada iktidar yapmak için girmiştir. Siyasetin tek başına buna muktedir olamayacağını bilerek geleceğin inşasında başrolde olacak gençlerinde bu düşünce sisteminde yetişebilmeleri için Ülkü Ocakları'nı vücuda getirmiştir.

Karamürsel Ülkü Ocağı Başkanı Emre Ateş bir basın duyurusu paylaştı Siyaset

Kamuoyuna saygıyla...

Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş, siyasete Türk Milliyetçiliğini kurumsal manada iktidar yapmak için girmiştir. Siyasetin tek başına buna muktedir olamayacağını bilerek geleceğin inşasında başrolde olacak gençlerinde bu düşünce sisteminde yetişebilmeleri için Ülkü Ocakları'nı vücuda getirmiştir.

Türk Milletine hizmet edebilmek ve hak ettiği yere taşıyabilmek için gerekli kadroların hazırlanması görevini Ülkü Ocakları'na vermiştir.

Elbette ki MHP ile Ülkü Ocakları ayrı görülmemelidir. Ülkü Ocakları, daima Başbuğumuzun bir diğer emaneti MHP'nin yanında yer alacaktır. Lakin Ülkü Ocakları'nın asıl misyonu (ki Başbuğunun talimatı gereği) geleceğe hükmedecek nesli, kadroları yetiştirmek ve oluşturmak olacaktır.

Atlatılan seçimlerde Ülkü Ocakları siyasi anlamdaki görevini layıkıyla yerine getirmiş; MHP'nin başarıya ulaşabilmesi için gerekli çabayı göstermiştir. İleri seçim döneminde gerekli özeni yeniden gösterecektir. 1 Kasım seçimleri ile milletin takdirine saygı gösterip gerekli mücadelesine yani asli görevine devam edecektir. Siyasi anlamda değerlendirme ve atılacak adımlar noktasında MHP tüm teşkilatları üzerine düşeni yapmaktadır. Ülkü Ocakları bu konuda kendine vazife çıkarmadan yoluna ilerlemektedir.

İçinde bulunulan siyasi tablonun olumsuz bir neticeye yol açacağını sanmak ve düşünmek bu Hareket'i tanımamaktır. Ülkü Ocakları, mensubu olduğu siyasi hareketin meclis dışı olduğu 1987'de de; ittifak ile meclise girdiği 1991'de de var olmuştur. 1995'de yeniden meclis dışında kaldığında da iktidar olduğu 1999'da da bir an yolundan ayrılmamıştır.

Şartlar ne olursa olsun bağımsızlığına can pahasına koşan Kür-Şad ruhundan; İslama hizmet peşinde Enver cesaretinden; ümitsizliğe ümit Mustafa Kemal kararlığından; geleceğe yön tayin eden Başbuğundan vazgeçmeyecektir.

Ülkü Ocakları, külfeti nimetinden fazla olan bu davada, İlah-i Kelimetullah şiarı gereği başarının Allah'a çalışmanın ise kendisine ait olduğuna iman etmiştir.

Bu Hareket'te kaynayacak tek şey, çay kazanıdır. KÜR-ŞAD ruhu, ENVER cesareti, M.KEMAL kararlılığı ile Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ'in izinde bir an ümitsizliğe kapılmadan çalışmalarına devam edecektir...

Emre ATEŞ Karamürsel Ülkü Ocağı Başkanı

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom