Karamürsel Merkezde Lale Soğanları satışa çıktı

Karamürsel'de Lale Soğanları satışa çıktı Büyükşehir Belediyesi, bu yılda çiçek meraklılarına lale soğanı satışına başladı. Bugün başlayan satışlar bir hafta boyunca 12 ilçede devam edecek. Karamürsel'de ise Merkez Cumhuriyet caddesi üzerinde bulunan Avea önünde satışa başladı.

Karamürsel Merkezde Lale Soğanları satışa çıktı Karamürsel Haber

Karamürsel'de Lale Soğanları satışa çıktı
Büyükşehir Belediyesi, bu yılda çiçek meraklılarına lale soğanı satışına başladı. Bugün başlayan satışlar bir hafta boyunca 12 ilçede devam edecek. Karamürsel'de ise Merkez Cumhuriyet caddesi üzerinde bulunan Avea önünde satışa başladı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından 12 ilçede 15 bin lale soğanı bugün satışa çıkartıldı. Vatandaş, bir pakette 5 soğanın bulunduğu lale soğanını 3 TL karşılığında alıp, bahçesine, evindeki saksısına ekebilecek. 10 renkte satışı yapılan rengarenk laleler, martta açacak.
KARAMÜRSEL'DE  VATANDAŞIN  İLGİSİ  ÇOK 
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 9'uncusunu düzenleyeceği En Güzel Lale yarışması için satışa çıkardığı lale soğanları bu yıl da büyük ilgi gördü. Satışların yapıldığı stantlar vatandaşların akınına uğrarken, bitmeden almak isteyenler lale soğanlarını paket paket ayırttırıyor. Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Daire Başkanlığı personelini satışların yapıldığı stantlarda bulunuyor. Yapılan açıklamada ise satışların ve ilginin çok iyi olduğu, Lale soğanı alan kişilerin en az 3 paket aldığını 20, 30 paket alanın olduğu hatta bir kişinin 41 paket soğan aldığı belirtildi. İlginin bu kadar yoğun olmasının yapılacak olan yarışmadan da kaynaklandığı dile getirilirken, lale soğanlarının kısa sürede tükeneceği tahmin ediliyor. 
LALE ALANLARA  YARIŞMA  BROŞÜRÜ DE  VERİLİYOR 
9'ncusu düzenlenecek olan En Güzel Lale yarışmasında bu yıl, birinci 2 bin TL, ikinci bin 500 TL, üçüncü bin TL, dördüncü 750 TL, beşinci beş yüz TL ve 150 kişiye ise mansiyon ödülü olarak 100 TL verilecek. Satış yapılan stantlarda lale soğanlarının yanına yarışmanın ödül ve şartlarının yer aldığı broşürde vatandaşa veriliyor. 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom