Karamürsel'in ortasından geçen 'Kasaba Deresi' korku saçıyor!

Karamürsel 4 Temmuz Mahallesi'nde yerleşim alanlarının içinden geçen 'Kasaba Deresi', mahalle sakinlerinin sıkıntısı haline geldi. Çevresinde güvenlik önlemi de bulunmayan dere boyunca yer alan yerleşim alanlarının yer alması nedeniyle çocuklar üzerinde her gün tehlike atlatıyor. Çocuklar ve yetişkinler için korkulu dakikalar yaşandığını belirten mahalle sakinleri en büyük korkumuz çocuklarımız bu derenin etrafında oyun oynarken yaklaşık 2 metre yüksekliği bulunan ve korkulu olmayan duvardan düşerek kendisine zarar vermesi. Diyerek isyan ettiler.

Karamürsel'in ortasından geçen 'Kasaba Deresi' korku saçıyor! Karamürsel Haber

Karamürsel’in ortasından geçen ‘Kasaba Deresi’ korku saçıyor!

Karamürsel 4 Temmuz Mahallesi'nde yerleşim alanlarının içinden geçen ‘Kasaba Deresi’, mahalle sakinlerinin sıkıntısı haline geldi.Mahalle sakinleri derenin eskiye nazaren çokdaha güzel bir şekilde ıslah edilip içerisinin temizlendiğini çevresinde güvenlik önlemi bulunmayan dere boyunca yer alan yerleşim alanlarının yer alması nedeniyle çocuklar üzerinde her gün tehlike atlatıyor. Çocuklar ve yetişkinler için korkulu dakikalar yaşandığını belirten mahalle sakinleri en büyük korkumuz çocuklarımız bu derenin etrafında oyun oynarken yaklaşık 2 metre yüksekliği bulunan ve korkulu olmayan duvardan düşerek kendisine zarar vermesi. Diyerek isyan ettiler.

Hem sağlık açısından, hem de korkuluklarının olmamasından dolayı can açısından tehlike oluşturduğunu söyleyen Dere Sokak sakinleri ‘Yavrularımız için endişeleniyoruz. Burada istenmedik bir sorunla, bir ölümle mi karşılaştığımızda, bu sorun giderilecek. Bizler artık pislik içerisinde, sağlıksız koşullarda yaşamak istemiyoruz. Dere etrafında evlerimiz olması bizi tedirgin ediyor. Korkuyoruz. Herhangi bir çocuğumuzun dereye düşmesi Allah korusun ölümle yada sakat kalınmasıyla sonuçlanabilir. Yetkililer canımız yandığında mı önlem alacaklar. Bu dere faciaya davet çıkarıyor. Bizim amacımız birilerini eleştirmek değil. Biz bu sorunun giderilmesini istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom