Karamürsel'de 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

Karamürsel'de 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı Karamürsel'de 24 Kasım Öğretmenler Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ilk tören Anıt Alanı’nda gerçekleştirildi. Karamürsel İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır Atatürk Anıtı’na çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Anıt Alanı’ndaki törenin ardından protokol üyeleri ve davetliler Amiral Karamürsel İlkokulu tarafından Karamürsel Kültür Merkezinde düzenlenen programa geçti.

Karamürsel'de 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı Karamürsel Haber

Karamürsel’de 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

Karamürsel’de 24 Kasım Öğretmenler Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ilk tören Anıt Alanı’nda gerçekleştirildi.

Karamürsel İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır Atatürk Anıtı’na çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Anıt Alanı’ndaki törenin ardından protokol üyeleri ve davetliler Amiral Karamürsel İlkokulu tarafından Karamürsel Kültür Merkezinde düzenlenen programa geçti. Buradaki programa Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Özarslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır, Karamürsel Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Sadık Eroğlu, Karamürsel İlçe Müftüsü Yılmaz Küçük, daire amirleri okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Karamürsel Mili Eğitim Müdür Murat Çakır öğretmenler günü kutlarken Karamürsel kaymakamı Ahmet Narinoğlu yaptığı konuşmada “Dünyanın en kadim ve en kutsal mesleklerinden olan öğretmenlik her zaman bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve yarınlara aktarılması sürecinde önemli role sahip olmuştur. Bu nedenle öğretmenler yeni nesillerin inşasında ve milletlerin ileri hedeflere yürümesinde en önemli ve en zor görevi üstlenmişlerdir. Mesleki donanımı tam aldığı sorumluluğun gereğini yerine getiren öğretmenler, öğrenciyi bahçıvanın gül yetiştirdiği gibi taçlandırıncaya kadar her gün yeni bir adım yeni bir kazanımla donatmaktadır’ dedi.

Konuşmaların ardından emekli öğretmenlere plaket verildi. Kutlamalar Amiral Karamürsel İlkokulu öğrencileri tarafından hazırlanan şiir, oratorya ve okul öğretmenlerinden oluşan korunun söylediği ‘Anlat Bana Öğretmenim’ ardından öğretmenler günü nedeniyle Karamürsel’deki okullarda yapılan şiir, kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verilerek program son buldu.

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom