Karamürsel Ziraat Odası Başkanı Memduh Birinci Açıkladı

2015 Çiftçi Kayıt Sistemi’ne başvurular Haziran ayına kadar uzatıldı. Karamürsel Ziraat Odası Başkanı Memduh Birinci, çiftçilerden bir an önce kayıt yaptırmalarını istedi.

Karamürsel Ziraat Odası Başkanı Memduh Birinci Açıkladı Karamürsel Haber

 2015 Çiftçi Kayıt Sistemi’ne başvurular Haziran ayına kadar uzatıldı. Karamürsel Ziraat Odası Başkanı Memduh Birinci, çiftçilerden bir an önce kayıt yaptırmalarını istedi.
    Çiftçilerin her yıl yapmak zorunda olduğu Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) 2015 yılı başvuruları 30 Haziran’a kadar uzatıldı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 31 Aralık 2014 olarak açıklanan son başvuru tarihi, yeterli olmayınca süre uzatımı yapıldı.
    Karamürsel Ziraat Odası Başkanı Memduh Birinci, bakanlığın 31 Aralık’ı son tarih olarak açıklamasına rağmen başvuru sistemini 10 Aralık’ta işletmeye başlamasını eleştirdi. Birinci kayıtların bu nedenle uzun sürdüğünü söyledi.
    Birinci, “ÇKS’ye her yıl başvuru yapılması gerekiyor. Çiftçimizin kredi, hibe, elektrik gibi yardımlardan faydalanabilmesi için sisteme kayıtlı olması gerekiyor. Çiftçilerimizin bir an önce kayıt işlemlerini bitirmelerini ve son günlere bırakmamalarını istiyoruz” dedi.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom