Yıldırım Engelsizlerin her zaman destekçisiyim dedi

İsmail Yıldırım,Karamürsel Engelsiz Yaşam Derneği işbirliğiyle Engellilere yönelik açılan Dekoratif Ev Aksesuarları kursunu ziyaret etti.

Yıldırım Engelsizlerin her zaman destekçisiyim dedi Karamürsel Haber

Karamürsel Engelsiz Yaşam Derneği işbirliğiyle Engellilere yönelik açılan Dekoratif Ev Aksesuarları kursunu ziyaret etti.

Karamürsel Belediyesi Meslek Edindirme Merkezi Engelsiz Yaşam Derneğinde gerçekleştirilen kursa katılan engelliler, yapılan faaliyetler ve açılan kurslardan dolayı Belediye Başkanı İsmail Yıldırım ve Dernek Başkanları Hatice Tiryaki’ye teşekkür etti.

Çarşamba ve Perşembe günleri olmak üzere haftanın iki günü Uzman Eğitmen Sedef Bay öncülüğünde Dekoratif Ev Aksesuarları kursuna giden engelliler haftanın diğer günleri Uzman Eğitmen Reyhan Kamçı öncülüğünde boyama kursuna katılıyorlar.

Karamürsel Belediyesi personeli tarafından evlerinden alınarak kursa getirilen ve eğitimin ardından evlerine teslim edilen engelli vatandaşlar, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ın her zaman kendilerine destek olduğunu açıkladı.

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım engellilere yönelik yaptıkları faaliyetlerin devam edeceğini açıklayarak “Engellilerimizin başkalarına muhtaç olmadan toplumsal hayata katılmaları ve daha iyi yaşam koşullarına kavuşa bilmeleri için Karamürsel Belediyesi olarak tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Bu hizmetler oluşturulurken Engelsiz Yaşam Derneği ile işbirliği içinde çalışmaları sürdürüyoruz. Karamürsel Belediyesi olarak amacımız tüm engelleri kaldırmak. Hepimiz birer engelli adayıyız, yarın bizlerin başına neler geleceğini bilemeyiz. Bu kurslara katılan arkadaşlarımız hem sosyalleşme hem de kendilerini geliştirme imkanı buluyorlar. Kurslarda ürettikleri eserleri aynı zamanda sanat sokağında kendilerine açmış olduğumuz stantlarda satışa sunma imkanı da buluyorlar” dedi.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom