Karamürsel'de Yılbaşında Neler Yaşandı ?

Acısıyla tatlısıyla bir yılı geride bıraktık, peki Karamürsel'de neler yaşandı. Çalışan personel ve vatandaşlar hakkında bilgiler.

Karamürsel'de Yılbaşında Neler Yaşandı ? Karamürsel Haber

Karamürsel'de  güvenlik  güçlerinin ve Karamürsel Belediyesinin özenli çalışması ve alınan önlemler sayesinde İlçe halkı huzurlu bir şekilde 2016 yılına merhaba dediler.

Yeni yıla kar yağışıyla girdi

Kar yağışının yoğun olduğu yıl başı gecesinde Karamürsel beyaza büründü.  Kar yağışıyla birlikte ilçe merkezinde kartpostallık görüntüler oluşurken yüksek kesimlerde kar kalınlığının 20-30 santimetreye ulaştığı öğrenildi.

Kar yağışıyla birlikte ulaşımda herhangi bir aksaklığın yaşanmadığı, tüm köy yollarının açık olduğu belirtildi.

Kar yağışının devam etmesiyle ulaşımda yaşanabilecek aksaklıkların anında giderilmesi için Karamürsel Belediyesine bağlı ekiplerin karla mücadele için hazır bekletildiği bildirildi.

Karamürsel'de yaşayan binlerce vatandaşın yanısıra ilçemize misafirliğe gelenler 2016'yı huzur içinde karşıladı.

Kar yağışının da etkisiyle merkezi kutlamalara katılım önceki yıllara göre zayıf kaldı. Dondurucu soğuğa aldırmayanlar ise yılbaşında doyasıya eğlendi. 

Kar altındaki yeni yıl kutlamalarında kar topu savaşları da eksik olmadı. Karamürsel'in çeşitli yerlerinde şarkılar eşliğinde oynayarak 2016'ya merhaba diyenler doya doya kar topu oynadı. 

Kutlamalarda zaman zaman olumsuz olaylar da yaşandı. Karda tedbirsiz çıkan vatandaşlar kar üzerinde düşerek komik olaylar yaşadı.

Karamürsel'de  sokakta yılbaşı kutlamalarının merkezi İlhan ÇINAR alanı başta olmak üzere sahil kesimi ve ara sokaklar oldu. Karamürsel emniyeti tarafından ilçenin çeşitli yerlerinde güvenlik noktaları oluşturuldu. Uygulama yapan memurlar şüpheli gördükleri kişileri aradılar ve GBT kontrolü yaptılar. Bazı ara sokaklar olası suç olaylarının önüne geçilebilmesi için özel olarak ışıklandırıldı. 

Karamürsel'de polis memurları, belediye temizlik işçileri ve acil servis personeli yeni yıla çalışarak girdi. Karamürsel'de Acil servis çalışanlarının, Karamursel.tv muhabirine yaptığı açıklamada, halkın sağlığı için çalıştıklarını söylediler.

Vatandaş için buradayız

Tüm vatandaşların yeni yılını kutladığını ifade eden Acil Servis çalışanları, "Kimsenin hasta olmamasını istiyoruz ama biz yine de herkes için burada görevimizin başındayız. Herhangi bir sıkıntılarında, şikayetlerinde bize başvurabilirler. Acil servis olarak bayramlarda, tatillerde, yılbaşında her zaman vatandaşlarımız için buradayız" dediler.

-5 derecede temizlik

İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memurları ise vatandaşların yeni yıla sorunsuz  şekilde girmeleri için görev başında olduklarını ifade ettiler. Karamürsel Belediyesi Temizlik işçileri ise sıfırın altında 5 derecede şehrin çöplerini toplayarak, yeni yıla girdi.

 

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom