Karamürsel Gençlik şov yaptı

17-20 yaş arası Gençler Serbest Güreş İl Birinciliği Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Güreş İl Temsilciliği tarafından

Karamürsel Gençlik şov yaptı Spor

Karamürsel Gençler Güreş takımı şov yaptı.

2016 yılı faaliyet programında yer alan 17-20 yaş arası Gençler Serbest Güreş İl Birinciliği Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Güreş İl Temsilciliği tarafından önceki gün Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşti. Kağıtspor, Karamürsel Gençlik, Gebze Belediyespor, Derince Birlikspor, Körfez Gençler Birliği ve Gölcük Belediyespor’dan 35 güreşçi ilk üç sırada yer almak için kıyasıya mücadele ettiler.

 

GÜREŞLER GÜN BOYUNCA SÜRDÜ

Atatürk spor salonunda sabah yapılan tartı sonrasında güreşçiler mindere çıkıp ilk güreşlerini yaptılar. 120 kg Gebze Belediyesporlu güreşçi Berat Kurt kendine rakip bulamadı. Gün boyu süren güreşlerde beş hakem görev yaparken iki minderde güreşler zevkle izlendi. Güreşleri İl Temsilcisi Ziya Ürük Güreş antrenörleri Şener Sar, Veysel Şirin, Rüstem Çavdar, Erkan Ertan, Mehmet Budak, Osman Albayrak ve güreş severler takip etti.

 

MART’TA ÇANAKKALE’YE GİDECEKLER

17-20 yaş arası Gençler Serbest Güreş İl Birinciliğinde 55, 60, 66,  74, 84, 96 ve 120 kg. yapılan güreşlerde ilk üç sırada yer alan güreşçilere madalyaları törenle verildi. Birinci olan güreşçiler 5-6 Mart tarihlerinde Çanakkale’de yapılacak olan 17-20 yaş arası Gençler Serbest Güreş Türkiye şampiyonasında ilimizi temsil edecek. Bazı kilolarda güreşlere büyük ilgi görürken bazı güreşlerde iki sporcu mücadele etti.

 

KAĞITSPOR GÜCÜNÜ YİNE GÖSTERDİ

Güreşlerde Kağıtspor üç birincilik, bir ikincilik, Körfez GB iki birincilik, üç ikincilik, Karamürsel Gençlik bir birincilik, bir ikincilik ve iki üçüncülük, Gebze Belediyespor bir birincilik, Gölcük Belediyespor üç ikincilik ve Derince Birlikspor bir ikincilik elde etti. Güreşler sonrasında dereceye giren sporcular için ödül töreni düzenlenirken, güreşlere spor severlerde büyük ilgi gösterdi. İl Birinciliği 2016’ın ilk şampiyonası oolmuş oldu.

 

Dereceye girenler:

 

55 Kg

1-Furkan Aydemir (Kağıtspor)

2-Yusuf Coşkun (Gölcük BLD.)

 

60 Kg

1-Enes Kobak (Körfez GB)

2-Muhammet Gülbil (D. Birlikspor)

3-Uğur Kıvanç (Körfez GB)

 

66 Kg

1-Uğur Akbay  (Kağıtspor)

2-Asım Bilgin (Gölcük BLD.)

 

74 Kg

1-Selçuk Kılıç Çoban (Karamürsel Gençlik)

2-Abdurrahman Kandemir (Kağıtspor)

3-Kaan Erkul (Körfez GB)

3-Osman Özkan (Körfez GB)

 

84 Kg

1-Ramazan Sarı (Kağıtspor)

2-Sıraç Serter (Gölcük BLD.)

3-Gürkan Tırman (Karamürsel Gençlik)

3-A.Enes Tuncay (Karamürsel Gençlik)

 

96 Kg

1-Osman İmamoğlu (Körfez GB)

2-Hakan Akmaya (Karamürsel Gençlik)

 

120 Kg

1-Berat Kurt (Gebze BLD.)

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom