Karşılıksız vereceğin eşyalarla sen de bir iyilik yap!

Karamürsel’de ‘Hayır Dolabı’

Karşılıksız vereceğin eşyalarla sen de bir iyilik yap! Karamürsel Haber

Yeni bir eşya alırken eskisini ne yapacağını hiç düşündünüz mü? Kullanılmayan eşyalar bir süre sonra evde, işte veya depoda birikmeye başlar. Sorun şu ki, bu eşyalara ihtiyacı olan kişiyi bulmak ve hemen vermek o kadar kolay değildir. Artık eşyaları yeni sahiplerine ulaştırmak için kolay ve hızlı bir yol var. Sen de kullanmadığın eşyaları belirleyerek, iyilik yapmanın pek çok yolu var. Kullanmadığın elinden çıkartmak istediğin bir eşyaya başka birisinin o anda ihtiyacı olabilir. İşte Bu fırsatı yakalamak için siz Karamürsellilere Hayır Dolabı.

Karamürsel Bonibon Kreş’ten duyarlılık örneği. Kreşin önüne koyulan dolaba vatandaşlar tarafından bırakılan her türlü giyecek eşyaları, ihtiyaç sahipleri tarafından gereken eşyalar alınarak Karamürsel’de bir ilke imzada atılmış oldu.

Karamürsel Kayacık Mahallesi Turgut Reis caddesi üzerinde bulunan Bonibon Kreş önüne koyulan dolabın içine her türlü çocuk, genç ve yaşlı kıyafetleri ayakkabıları ihtiyaç sahipleri tarafından hiçbir kuruma başvurmadan almalarını sağlayan Kreş İşletmecisi Bahar Yücetepe, ‘amacımız kreşimizde bulunan minik yüreklere yardımlaşma duygusunu yaşatmak ve ihtiyaç sahibi ailelere bir nebzede olsa yardım etmek’ olduğunu belirten Yücetepe, Bu işi daha da büyüterek insanların hiçbir kuruma başvurmadan ilçe merkezinde daha büyük bir dolap yapılarak buraya vatandaşlarımızın mutlaka evlerinde küçülen bir çok eşyaları vardır bunları değerlendirmek için vatandaşlarımız buraya bu eşyaları bırakmaları buradan ihtiyaç sahipleri faydalanmaları. Bunun için tüm Karamürsel halkından destek beklediğini dile getirdi

Unutmayın kullanılmayan eşya, dolap bekleyen giysi birilerini sevindirir.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom