Aracını türbe yeşiline boyattı diye 208 lira ceza yedi

Karamürsel S.S. 127 Nolu Kooperatif çalışan minibüsün boyasının uygun olmadığından dolayı...

Aracını türbe yeşiline boyattı  diye 208 lira ceza yedi Karamürsel Haber

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Dairesi tarafından minibüs sahibi verilen 208 lira idari para cezasına, ‘bu tamamen çifte standart’ dedi.

S.S. 127 Nolu Karamürsel Çevre Köyleri Taşımacılık Kooperatif’e bağlı çalışan 41 K 6511 plakalı Sedat Çap adına kayıtlı bulunan minibüsün renginin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığı tarafından boyasının uygun olmadığı gerekçesiyle, Kabahatlar Kanununun 32. maddesine göre verilen 208 lira idari Pazar cezasına minibüs sahibi Sedat Çap, ‘bu tamamen çifte standarttır diyerek şöyle konuştu.

 

Kooperatifimizde 18 kayıtlı minibüs bulunmakta, bana Kocaeli Büyükşehir belediyesi Toplu Taşıma Dairesi tarafından minibüsümün renginin ‘Yeşil’ boyanması gerektiği tebliği edildi, bende yeşile boyattım, anca bir süre sonra adıma arcımın boyasının uygun olmadığı ve 208 lira para cezası kesildiği konusunda evrak geldi.

 

Bende bu kağıtla birlikte Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığına gittim bunda bir yanlışlık var dememe rağmen yok aracın rengi istediğimiz yeşil tonunda değil ‘fıstık’ yeşili olacaktı, cevabı aldım. Bana yeşil denildi bende ‘Türbe Yeşili’ hoşuma gittiği için Türbe Yeşiline boyattım, Kooperatifimizde 18 araç var bunların içinde hiç boyatılmamış 7-8 araç var diğer araçlarda 4 farklı yeşil tonlarında araçlar var. Neden özellikle

bana bu ceza geldi anlamış değilim bu tamamen çifte standartlık dedi.

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom