Karamürsel Belediyesin'den Sözleşmeli Personel Alımı

Karamürsel Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısı yapıldı. Sözleşmeli Mimar, Sözleşmeli Avukat ve Geçici İşçi alınmasına karar alındı.

Karamürsel Belediyesin'den Sözleşmeli Personel Alımı Karamürsel Haber

Karamürsel Altınkemer Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantı açılış ve yoklama yapılmasıyla başladı. Ardından bir önceki meclisin gündem tutanakları oylanarak kabul edildi.

 

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım gündem öncesi yaptığı konuşmada "Yeni senenin ilk meclisini açıyorum. Yeterli çoğunluğumuz var, öncelikle yeni başladığımız bu yılın milletimize, İslam âlemine, ilçemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Zor bir sene geçti, 2015 yılı hem Türkiye Hem dünya olarak zor şartlarda yaşanılan bir sene oldu. 2016 yılının daha güzel, daha huzurlu geçmesini umut ediyoruz. Ama şunu da biliyoruz ki bu topraklar asla bölünemez, bu topraklarda yaşamak isteyen herkese bu toprakların kuralları içinde yaşama şansı mutlaka sunulacaktır. Ama kendileriyle ilgili başka düşünceleri olan, bu toprakları bölmek, parçalamak, bu topraklarda hegemonya kurmaya çalışan insanlara da bu millet asla taviz vermeyecektir.

 

Yaşanılan olaylar, gelen şehit haberleri elbette ki bizim büyük bir acımız ve üzüntümüzdür. Ama şunu biliyoruz ki vatanın savunması söz konusuysa bizim için her şey teferruattır. Bu yüzden kahramanca bu milletin fedakârlığı için çarpışan arkadaşlarımızı bir kez daha şükranla anıyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

Bizler bugün burada bu topraklarda böyle güzel ortamlarda kendi ilçemizin sorunları için toplanabiliyorsak bugün orada bizim için siperde nöbet tutanlar sayesinde olduğunu unutmamalıyız.

 

Yaşadığımız yer Karamürsel, kendi öz bünyesinde birçok insanımızın yaşadığı bir alan. Allah'a şükürler olsun ki bugüne kadar bir ayrımcılık, farklılaştırma çabaları içine girmedik, bundan sonra da girmeyeceğiz" dedi.

Gündemin ilk maddesini oluşturan denetim komisyonu seçimi gizli oylama ile yapıldı. Yapılan oylama sonucunda Denetim Komisyonuna Hasan Tural, Ahmet Pehlivan, Feridun İskit, Sadık Çetin ve Ali Kara seçildi.

 

Gündemin 2,3 ve 4. Maddelerini oluşturan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü'nün Sözleşmeli Mimar, Sözleşmeli Avukat ve Geçici İşçi çalıştırması ile ilgili yazıları oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin 5.maddesini oluşturan İmar Müdürlüğünün yazısı ve gündemin 6.maddesini oluşturan Fen İşleri Müdürlüğü'nün yazıları meclis üyelerinin oy çokluğuyla kabul edildi.

Belediye Meclisi Şubat ayı toplantısının 2 Şubat 2016 Salı günü saat 10.00'da yapılması kararlaştırıldı.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom