Gazanfer Bilge nin vasiyeti, birileri tarafından engellendi mi ?

Geçtiğimiz hafta yer arayan ve Karamürsel merkezinde yerleşim alanlarının arasında sıkışıp kalan Karamürsel Jandarmasının Dereköy’deki Merhum Gazanfer Bilge’nin başlattığı ancak ölümüyle birlikte yaklaşık 6 yıldan buyana dokunulmayan Denizcilik Fakültesinin bir bölümü olacak olan İnşaatına talip olduğunu belirten haberimize karşılık bu konuda birçok mail aldık. Meğerse o inşaat Merhum Yardım Sever Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu olan ve birçok yaptırdığı okul ve üniversitelerle tanınan Gazanfer Bilge’nin bu inşaatın bitirilmesi için o dönemin valisine, kaymakamına ve belediye başkanlarına hatta bakanlara ve ailesine vasiyet ederek bu inşaatın bitirilip Denizcilik Fakültesine teslim edilmesini istemiş.

Gazanfer Bilge nin vasiyeti, birileri tarafından engellendi mi ? Karamürsel Haber

Gazanfer Bilge’nin vasiyeti, birileri tarafından engellendi mi?

Geçtiğimiz hafta yer arayan ve Karamürsel merkezinde yerleşim alanlarının arasında sıkışıp kalan Karamürsel Jandarmasının Dereköy’deki Merhum Gazanfer Bilge’nin başlattığı ancak ölümüyle birlikte yaklaşık 6 yıldan buyana dokunulmayan Denizcilik Fakültesinin bir bölümü olacak olan İnşaatına talip olduğunu belirten haberimize karşılık bu konuda birçok mail aldık.

Meğerse o inşaat Merhum Yardım Sever Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu olan ve birçok yaptırdığı okul ve üniversitelerle tanınan Gazanfer Bilge’nin bu inşaatın bitirilmesi için o dönemin valisine, kaymakamına ve belediye başkanlarına hatta bakanlara ve ailesine vasiyet ederek bu inşaatın bitirilip Denizcilik Fakültesine teslim edilmesini istemiş.

Ancak yaptığımız araştırmaya göre Gazanfer Bilge’nin eşi Yıldız Bilge bu inşaatı tamamlamak üzere girişimlerde bulunmuş ama Karamürsel’de birileri! araya girerek şu anki Karamürsel’in içinde bulunan eski tekel Binasının Karamürsel Barbaros Hayrettin Paşa Denizcilik Fakültesi olması ve buranın tadilatının ivedilikle yapılması istenerek Gazanfer Bilge’nin vasiyeti olan inşaatın yapılmasına engel olunduğu iddialar arasında olurken tadilata ise yine iddialara göre yaklaşık 600 milyon harcandığı bir başka iddia. Ve bu parada Yıldız Bilge tarafından ödendiği belirtildi. Şimdi soruluyor, Gazanfer Bilge’nin vasiyeti olduğu bilindiği halde neden bu inşaat bitirilmedi, neden ısrarla Karamürsel içindeki okulun tadilatı istendi, 600 milyonluk tadilatını kim yada hangi firma yaptığı bu konuda faturaların olup olmadığı? Ve en önemlisi Gazanfer Bilge’nin vasiyetinin yerine getirilip getirilmeyeceği.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom