Gazeteciler Yemekte Buluştu

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nin 16 Ocak Basın Onur Günü dolayısıyla basın mensuplarına verdiği yemek The Ness Otel’de gerçekleştirildi.

Gazeteciler  Yemekte  Buluştu Karamürsel Haber

Başkanımızın  Açılş  Konuşması

Umarım bundan sonra tüm Türkiye’de 16 Ocak’ı çoşkuyla kutlayacağız” diyerek kısa bir açılış konuşması yapan Gürol’un ardından konuşan Atila Sertel,Kocaeli basının Türkiye çapında örnek oluşturduğunu gördük. Buraya ilk geldiğimizde önce bizi tedirginlikle karşılayan ancak sonra bizi bu makamlara taşıyan Kocaeli’nin çok kıymetli yönetim kurulu üyelerine, burada olmaktan çok mutlu olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Biz büyük bir aileyiz. Bizim siyasi bakış açılarımız, dünya görüşlerimiz farkı olabilir. Bizim mezheplerimiz farklı olabilir ama Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve bugüne kadar nice başbakanları nice Cumhurbaşkanlarını seçen ve seçtiren ve bu ülkede demokrasiyi yaşayan sarsılmaz bir cumhuriyet kurduğu için Mustafa Kemal Atatürk’ün huzurunda önemli bir program yaptık” diye konuştu.

 

BİRLİKTE HAREKET EDECEĞİZ


Sertel’in ardından söz alan Başiskele Belediye Başkanı Ayaz, “Çetin kardeşimiz, hem sizin adınıza hem de Kocaeli adına kazanımlar sarf etmek için önemli çabalar veriyor. Ben de kendilerine başarılar diliyorum. Bu yolculuk esnasında inanıyorum ki hiç sapmadan hareket edecekler. Başiskele ilçesi olarak her zaman onlarla birlikte harekete edeceğime söz veriyorum” dedi. Son olarak kürsüye gelen Vali İnce ise şunları söyledi; “Hepimiz icra edilen programdan çok etkilendik. Bu nedenle düzenleyen arkadaşlara içtenlikle teşekkür ediyorum. Sayın valimizin bu akşam başka bir programı olduğu için bu programa beni memur etti. Aranızda bulunmak benim için bir ödüldür. Gazetecilerin işlerinin ne kadar zor olduğunu biliyorum. Yerel gazeteciliğin de en az ulusal gazetecilik kadar zor olduğunu biliyoruz.”diyerek kocaelide artık yerel basın çok başka yerlere geleceğini ve tüm türkiyeye örnek olacağını kanıtladı dedi.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom