TÜBİTAK ve TİB'E BÜYÜK OPERASYON

17-25 Aralık operasyonlarında fenomen haline gelen Fuat Avni, gece saatlerinde TÜBİTAK ve TİB’e operasyon yapılacağı ile ilgili tweetler gerçekleşti. Emniyet’in Ankara merkezli başlattığı operasyonlarda 30 kişinin gözaltına alınacağı öne sürülüyor.

TÜBİTAK ve TİB'E BÜYÜK OPERASYON Karamürsel Haber

17-25 Aralık operasyonlarında fenomen haline gelen Fuat Avni, gece saatlerinde TÜBİTAK ve TİB’e operasyon yapılacağı ile ilgili tweetler gerçekleşti. Emniyet’in Ankara merkezli başlattığı operasyonlarda 30 kişinin gözaltına alınacağı öne sürülüyor..

Kriptolu telefonların dinlenmesiyle ilgili olduğu ifade edilen operasyon kapsamında, TİB'ten 22, TÜBİTAK'tan 6 kişi hakkında yakalama kararı olduğu kaydedildi.

Operasyonun TÜBİTAK ve TİB'e yönelik olduğu, Ankara'da 19, İstanbul'da ise 1 kişinin gözaltına alındığı iddia edildi.

Sabah'ın haberine göre aralarında TİB eski Başkanı Osman Nihat Şen ile TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Hasan Palaz'ın da bulunduğu isimler gözaltında.

Şüpheliler, "Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak, devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal ve askeri casusluk amacıyla temin etme, devletin güvenliği ve siyasal yararlarına ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklama, uluslar arası casusluk yapma" iddialarıyla suçlanıyor

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom