Karamürsel'den Diyarbakır'a çıkarma.

Karamürsel'den Diyarbakır'a çıkarma.

Karamürsel'den Diyarbakır'a çıkarma. Siyaset

Karamürsel'den Diyarbakır'a çıkarma.

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Kocaeli İl teşkilatı ile Belediye Başkanı ve beraberindekiler, Sur’dan göç eden vatandaşlara destek olmak üzere Diyarbakır'a gitti.
Aralarında AK Parti Karamürsel İlçe Başkanı Recep Demirel,AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ile parti yöneticilerinin bulunduğu heyet dün Diyarbakır'a gitti. AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar ve beraberindekiler ile buluşan heyet, buradan valiliği ziyaret etti. Heyet, Sur Kaymakamlığını ziyaret ettikten sonra AK Parti Sur İlçe Başkanlığında bir toplantı gerçekleştirdi.
Diyarbakır'da  ilçe üyeleri ile birlikte toplantı düzenleyen heyet, daha sonra TIR'ların bulunduğu Urfa kapı semtine hareket etti. Heyet adına bir açıklama yapan AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, 25 kişilik bir heyetle Kocaeli'nin hem sevgisini hem yardımlarını hem de muhabbetini iletmek adına bugün buraya geldiklerini söyledi. Ceyhan, “Özellikle son 3 aydır, Türkiye'nin devletimizin ve güvenlik güçlerimizin başta Diyarbakır olmak üzere Sur’da Silvan’da ve bazı ilçelerde yapmış olduğu terörle mücadeleyi yakinen bizlerde Kocaeli'nden takip ediyoruz. Bir yandan televizyondan izlerken bir yandan da bizler Kocaeli olarak ne yapabiliriz kendi içimizde değerlendiriyorduk. Bu minvalde, genel başkanımız ve Başbakanımızın himayesi ve direktifleri doğrultusunda bizler de Kocaeli’nden Sur’a yardım yapmak adına geçen hafta bir çalışma başlattık. AK Parti Kocaeli ailesi olarak bir haftalık çalışma neticesinde 3 TIR’dan oluşan başta gıda olmak üzere battaniye, ısıtıcı, çocuk bezi ve bu minvaldeki malzemeleri bugün ve yarın tamamlanmak üzere inşallah il başkanlığımızın nezaretinde bölgeye teslim ediyoruz. Bu bir turistik ziyaret değil. Bu sadece görmek ve gitmek değildir. Bu tamamen Kocaeli halkının, teşkilatının olmak üzere bizimle beraber tüm belediye başkanlarımız milletvekillerimiz bakanlarımız tüm Kocaeli ailesi olarak bu mücadelenin içerisinde sizlerin ve bölge halkının yalnız olmadığını paylaşılmasıdır” dedi.
Güvenlik güçlerinin fedakarca bir mücadele içinde olduklarını belirten Ceyhan, “Mücadeleler yapılırken özellikle sivil halkın zarar görmemesi adına kendi canlarını ortaya koyan tüm güvenlik güçlerimize polis asker sivil ayrıt etmeksizin herkese kolaylıklar dilerim. Ayrıca bu mücadelede şehit düşen tüm güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu.
AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar ise, heyete yaptıkları gezi ve yardımlardan dolayı teşekkür etti.
Heyet daha sonra savcılık ve emniyet müdürlüğünü ziyaret ederek ilimize bugün geri döndü.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom