Bayırbucak Türkmenlerine Bir TIR, Yardım Dualarla Uğurlandı

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Karamürsel İlçesinde de Ak Parti teşkilatı tarafından başlatılan Bayırbucak Türkmenlerine yardım kampanyasında toplanan malzemeler dualarla gönderildi.

Bayırbucak Türkmenlerine Bir TIR, Yardım Dualarla Uğurlandı Karamürsel Haber

Ayrıntılı Haber Gazeteniz KırkBirBuçuk'da Bayilerde.

AK Parti Karamürsel İlçe Başkanı Recep Demirel’in önderliğinde Sosyal İşler Birim Başkanlığı sorumluluğunda başlatılan Bayırbucak Türkmenlerine yardım kampanyası beklenenden çok fazla ilgi gördü. Kampanyaya ilçe genelindeki vatandaşların ve esnafların yoğun ilgisiyle hazırlanan yardım paketleri duyarlı vatandaşların ve esnafların hazırladığı kılık kıyafetler başta olmak üzere, gıda, ayakkabı, hijyen malzemeleri, bebek maması gibi yardımları AK Parti  Karamürsel İlçe Teşkilatı görevlilerine teslim ettikleri 1 TIR dolusu yardım malzemesinin kategorilerine göre paketlenip, ambalajlanarak hazırlanan Karamürsel İlçe Müftüsü Yılmaz Küçük’ün yaptırdığı dualarla uğurlandı.

Yapılan programda Karamürsel Ak Parti İlçe Başkanı Demirel, ‘Hem terör mağduru hem de Suriye de Bayırbucak Türkmenlerine devletin her türlü yardım elinin uzattığını ifade eden Demirel şöyle devam etti. Teşkilat olarak bu kampanyayı yerelde başlattık. Bu kampanyaya destek olan yüzlerce vatandaşımız ve esnafımız bu kadar kısa sürede bu kadar etki yapan bir kampanya yapmak ancak bu kadirşinas milletimize has bir özelliktir. Şahsım ve İlçe Yönetimim adına kampanyaya destek veren herkese teşekkür ediyorum. Allah herkesten razı olsun, Allah bu ülkenin birliğini, beraberliğini ve kardeşliğini bozmasın, bozmak isteyenlere de fırsat vermesin’ dedi.

AK Parti Karamürsel İlçe binasının önünde düzenlenen programa Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Garnizon ve Karamürsel Jandarma  Komutanı Yüzbaşı Sadık Eroğlu, Karamürsel İlçe Müftüsü Yılmaz Küçük, Karamürsel Emniyet Müdürlüğünden Başkomiser Sadık Koç, Karamürsel Kent Konseyi Başkanı Mesut Çalık, Karamürsel Kızılay Başkanı Yusuf Ziya Alemdar, İHH Kocaeli Şube Başkanı  İsmail Yeşildal, AK Parti Karamürsel İlçe Yönetimi, Kadın ve Gençlik Kolları, Mahalle Başkanları, Karamürsel Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom