Kent Meydanında Sona Yaklaşılıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Fen İşleri Daire Başkanlığı Karamürsel’de modern bir kent meydanı ve belediye binası inşa ediyor.

Kent Meydanında Sona Yaklaşılıyor Karamürsel Haber

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Fen İşleri Daire Başkanlığı Karamürsel’de modern bir kent meydanı ve belediye binası inşa ediyor. Karamürsel Belediyesi’nin yeni hizmet binası olacak yapı, ferah ortamıyla vatandaşlara hizmet verecek. Kaba inşaat çalışmaları tamamlanan yapının tuğla örme uygulamaları devam ediyor. Yapıda sıva ve tesisat işleri sürüyor.

 

 

5  BİN  METREKARE  AÇIK ALAN

Proje kapsamında mevcut belediye hizmet binası ve çevresindeki yapılar yıkılarak Karamürsel’e modern bir kent meydanı kazandırıldı. Üç blok halinde duygulanan projede meydan olarak kullanılacak 5 bin metrekare açık alan yer alıyor. Bodrum, zemin ve 2 kattan oluşan yeni hizmet binasının bodrum katı 270 araç kapasiteli otopark olarak hizmet verecek. A ve B blokların alçı sıva işleri devam ediyor.

 

SOSYAL  ALANLAR  BULUNACAK

Yapının zemin katında müftülük, nikâh salonu, sinema salonları, dükkânlar, sığınak ve çalışma ofisleri bulunacak. 1. katı başkanlık makam odası, çalışma ofisleri olacak yapının, ikinci katı arşiv ve çalışma ofisleri şeklinde planlandı. Kenet çatı sistemi şeklinde tasarlanan binanın dış cephesinde traverten kaplama ve giydirme cephe uygulanacak.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom