Civelek: Karamürsel’e kadın belediye başkanı yakışır

Civelek: Karamürsel’e kadın belediye başkanı yakışır AKP Karamürsel İlçe Kadın Kolları Kongresi’nde konuşan İl Başkanı Mahmut Civelek 2019 yerel seçimlerinde Karamürsel’e bir kadın belediye başkanının yakışacağını söyledi.

Civelek: Karamürsel’e kadın belediye başkanı yakışır Karamürsel Haber

AKP Karamürsel İlçe Kadın Kolları 4. Olağan Kongresi Karamürsel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Nurcan Aydın’ın tek aday olduğu kongrede mevcut kadın kolları başkanı Nazan Baş aday gösterilmedi. Kongrede yapılan oylama sonucu Nurcan Aydın bütün delegelerin oylarını alarak Karamürsel İlçe Kadın Kolları Başkanı seçildi. Kongreye Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, AKP İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel, Karamürsel İlçe Başkanı Recep Demirel ve çok sayıda parti üyesi katıldı.

 

NAZAN BAŞ İL YÖNETİMİNE
Divan başkanlığını Emine Okanalp’in yaptığı kongrede Okanalp’in katipliğini Saime Akçen ve Hülya Çiçek üstlendi. Kongrenin açılış konuşmasını yeniden aday gösterilmeyen Nazan Baş yaptı. Baş, “Benden sonra bu bayrağı taşıyacak olan Nurcan Aydın’a başarılar diliyor ve her zaman yanında olup kendisine destek vereceğim. Her zaman yaşadıklarıyla değil, yaşattıklarıyla anılırmış insan. Sizler de hoş bir seda bırakabildiysem ne mutlu bana. Hakkınızı helal edin” dedi. Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım ise Nazan Baş’ın görevi Nurcan Aydın’a devrettiğini bundan sonra il kadın kolları yönetiminde görev alacağını söyledi.

 

AKP’YE UZUN SÜRE İHTİYAÇ VAR
Yıldırım’ın ardından Karamürsel İlçe Başkanı Recep Demirel söz aldı. Demirel yaptığı konuşmada ülkenin AKP iktidarına daha uzun süre ihtiyacı olduğunu söyledi. Demirel’in konuşmasının ardından söz alan Mahmut Civelek, Karamürsel’e önümüzdeki seçimlerde bir kadın belediye başkanın yakışacağını belirterek kongreye renk kattı. Konuşmalarından ardından oy kullanmaya geçildi. 400 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede Nurcan Aydın delegelerin tamamının onayını alarak ilçe kadın kolları başkanı seçildi. Kongrede ayrıca 23 il delegesi ve 25 ilçe yöneticisi de belirlendi.

 

Nurcan Aydın’ın yönetim kurulu listesi şöyle;
Sevde Kezban Keskin, Sevgi Erdoğdu, Nilifer Değer, Esma Kazdal, Gülay Pınar, Hülya Yılmaz, Fatma Betül Demir, Münevver Döncel, Feride Bican, Özlem Küçük, Melahat Kaya, Hafize Çiliv, Zeynep Topal, Gülşah Bayseçkin, Şerife Feyza Garip, Mine Metin, Türkan Altın, derya Aysun Dede, Sonnur Karakuş, Derya Omaç, Hatice Aslan, Sıdıka Aksoy, Serpil Sülün, Raife Aysel Akkanat

 

Nurcan Aydın’ın il delege listesi şöyle;
Nazan Baş, Nezire Demirel, Tuğba Yıldırım, Sevin İren, Ayten Türkel, Sebahat Özgüneş, İlknur Çetinbaş, Belgin Ergen, Güner Gülbaş, Nurten Olgun, Serpil Yılmaz, Zeynep Topal, Sevda Kezban Keskin, Esma Kazdal, Zülfiye Gökgün, Sıdıka Aksoy, Türkan Altın, Gülay Pınar, Sevgi Erdoğdu, Nilüfer Değer, Birgül Demir, Melahat Kaya.

Yorum Yaz


Yorumlar

Çok Okunanlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom