Karamürsel Polisinden Örnek Davranış;

‘Halka hizmet, hakka hizmettir’

Karamürsel Polisinden Örnek Davranış; Karamürsel Haber

Kamu hizmeti veren bir gazeteci olarak doğru habercilik ilkesiyle halkımızı doğru bilinçlendirmek, yönlendirmek, yeri geldiğinde bir Karamürselli olarak yapıcı olmak için eleştirdim. Gazeteci olarak da farkındalık oluşturmak için görüşlerimi ve duygularımı yazdım. Son günlerde kamuya hizmet etmenin ne kadar zor olduğunu daha çok düşünmeye başladım. Acımasız ve taraflı meslektaşlarım, doğu ve güney doğuda güvenlik güçlerimiz üzerinden ülkemizin yönetildiği, halkımızın meşru meclisine ve meşru hükümetine mantığa ve vijdana sığmayacak yöntemlerle zarar verip birliğimizi ve beraberliğimizi ortadan kaldırmaya çalışıyorlar. Ve bunlara kimi 1128 akademisyen kimi bir o kadar da sanatçı destek veriyor. Fakat yukarıda yayınladığım fotoğraf bana Türk olmanın, bu topraklarda yaşamanın huzurunu mutluluğunu ve güvenini tekrar verdi.

Trafiği düzenleyen polis memuru arkadaşımız yardıma ihtiyacı olan bir büyüğümüze; saygıdan – sevgiden ve bence temiz hisleri ve kalbinden ya da bu topraklarda doğup büyümesinden, havasından suyundan gelen asilliğinden ya da nasıl tasvir edersek edelim kısacası kendi özünden kalbinden yardım etti.

Bu kare birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olan bu günlerde bana da hislerimi duygularımı isyanımı gazetecilik ahlakımla anlatma imkanı verdi. Tüm dünyanın bildiği bizim bir türlü göremediğimiz ve değerini anlayamadığımız bu değerli toprağımıza ve üzerinde yaşayan insanlarımıza huzur ve mutluluğu ve sonrasında kültürel manevi ve maddi zenginliği tesis etmek için kimi canını verip şehit oluyor kimi ömrünü emeğini, aklını, yüreğini ve umutlarını veriyor.

Bu kareyi ve duygularımı paylaşmak için ve bir vatandaş olarak teşekkürlerimi sunmak için aradığım Karamürsel İlçe Emniyet Müdürü Coşar Özler’in verdiği cevap da benim bu düşüncelerimde ve hissiyatımda yalnız olmadığımın göstergesi oldu. Bana cevaben; ‘Bir gazeteci olarak, öncelikle düşünce ve hissiyatlarınıza bu ülkenin bir vatandaşı olarak katılıyorum, anlıyorum ve hissedebiliyorum. Bizi arayıp Karamürsel’deki güvenlik güçlerimiz ile ilgili olarak güzel duygu ve düşünceleriniz için teşekkür ederim. Büyüklerimiz ve bizlerin görev anlayışı ve düşüncesi şöyledir; bu zor günlerde ve süreçte daha önceden de olduğu ve sonrasında da olacağı gibi halka hizmet hakka hizmettir.’ dedi.

Önce bir vatandaş sonrasında mesleği gazetecilik olan ve uğurda her daim görev yapan tüm güvenlik güçlerimize Allah’tan güç ve sabır diler ve bu millete ve devlete zeval vermesin duası ile yazımı bitirmek isterim. Saygılarımla.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom